eReport.sk
Zničená budova v Tel Avive po útoku Hamasu z Gazy. Foto: tasr/ap

Že Palestína „zaútočila“ na Izrael? A to sa dá ako? Palestína útočila na pôde Palestíny! Tvrdí Tibor Géci

Brutálny útok palestínskeho hnutia Hamas na Izrael opäť postavil svet do pozoru. Po vojne na Ukrajine je tu teda druhé vážne ohnisko napätia. A to i preto, že izraelskí politici sľubujú krvavú odvetu. Zapoja sa do nej opäť aj USA? A kto je tu vlastne v práve? Otázky, ktoré nezaujatého človeka určite zaujímajú.

To nie je pôda Izraelu, ale Palestíny!

Čo-to o konflikte medzi Izraelom a Palestínou prezradil v statuse politický komentátor a historik Eduard Chmelár. O tom, že na tomto konflikte nie je všetko „kóšer“ hovoria aj mnohé reakcie ľudí na sociálnych sieťach. Zaradil sa medzi nich aj Tibor Géci z Košíc, ktorý v statuse zverejnil aj štyri mapky štátu Izrael, ktorý si, podľa nich, vlastne územie predtým osídlené Palestínčanmi, vlastne privlastnil. Čuduje sa preto niekto, že Palestínčania sú doslova naštvaní? „Že ČO? Že Palestína ‚zaútočila‘ na Izrael? Vážne? A to sa ako dá, že Palestína zaútočila na Izrael, ak sa tak udialo na pôde Palestíny?? Kde sa tam Izrael akože zobral?“ položil zásadné otázky Géci.

Related Posts

  1. Ubezpečenie zrejme nezabralo

„Izraelský apartheid po dobu 75 rokov, vraždenie detí, štát založený na krvi. Sionistami, nie Židmi. Prepisovanie histórie, vraždy Mossadu. Zasahovanie do vlád celého západného sveta. Genocída, náboženská segregácia. Vraždy civilistov, deti, žien,“ konštatuje Géci a dodáva, že Izrael je teroristický štát, o čom podľa neho niet pochýb. „Kde je dočasná správkyňa Bratislavského hradu Čaputová? Kde sú mimovládky? Vráťte Palestínčanom ich územie, práva, náboženskú slobodu! HAMAS sa bráni na pôde Palestiny, nie Izraelu! To nie je pôda Izraelu, ale Palestíny! Gaza patrí Palestíne, Jeruzalem patrí Palestine!“ prízvukuje Tibor Géci. Z pohľadu toho, čo ponúkajú mainstreamové médiá a všetci „demokratickí“ politici napriek Európou aj USA, sú to skutočne rozdielne pohľady na ďalšiu krvavú vojnu. Nie nepodobnú tej na Ukrajine.

Zdroj: FB / Tibor Géci

Zdroj: FB / Tibor Géci


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Že Palestína „zaútočila“ na Izrael? A to sa dá ako? Palestína útočila na pôde Palestíny! Tvrdí Tibor Géci

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie