tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Futbalisti Slovana po výhre v zápase 2. predkola Ligy majstrov v Budapešti. Foto: tasr

Zápas Slovan : Ferencváros sprevádzajú opatrenia: Bratislava bude plná policajtov a dopravných obmedzení!

Naše hlavné mesto dnes čaká ťažký deň. Obyvatelia Bratislavy sa budú musieť obrniť trpezlivosťou a zvládnuť obmedzenia, ktoré prinesie. Na Národnom futbalovom štadióne sa totiž vo večerných hodinách odohrá odvetný zápas druhého predkola Ligy majstrov medzi mužstvami Slovan Bratislava a Ferencváros Budapešť. Sprevádzať ho budú prísne bezpečnostné opatrenia.

Polícia označila zápas spomínaných futbalových mužstiev za extrémne rizikový. „Uvedené športové podujatie považujeme za rizikový zápas, pri ktorom predpokladáme vznik bezpečnostných rizík na štadióne ale aj mimo štadióna, s možným narušením verejného poriadku a komplikácii v cestnej premávke v dôsledku presunov fanúšikov športového podujatia,“ zdôrazňuje polícia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. Maďarská polícia. Ilustračná snímka.
  4. Fanúšikovia Ferencvárosu počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - Ferencváros Budapešť v Bratislave v stredu 27. júla 2022.

Domáci majú náskok, u súpera vyhrali po veľmi dobrom výkone 2:1. Polícia tak po viacerých skúsenostiach, kedy sa fanúšikovia vymkli spod kontroly, pripravuje prísne bezpečnostné opatrenia radšej dopredu. Dusno bolo už pri prvom zápase, ktorý Slovan s Ferencvárosom odohrali minulý týždeň v Maďarsku. Okrem hanlivých nápisov na adresu Slovenska k vážnejším stretom však našťastie nedošlo.

Obmedzenia v doprave!

Na poriadok v okolí takmer vypredaného štadióna budú dohliadať stovky policajtov vrátane psovodov či policajtov na koňoch. „Cieľom bude ochrana života, zdravia a majetku občanov, zabezpečenie verejného poriadku, ako aj bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na území Bratislavy,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie polícia na Facebooku. Fanúšikov, ktorí sa plánujú zápasu zúčastniť, muži zákona vyzývajú, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia na štadióne, alebo v jeho blízkosti a riadili sa pokynmi usporiadateľov.

Turnaj sa dotkne aj dopravy v hlavnom meste. Obyvatelia sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia najmä v okolí národného štadióna. Nasledovné ulice budú v rámci opatrení úplne uzavreté:

  • Bajkalská (od križovatky s Vajnorskou ulicou v úseku po trnavskú cestu)
  • Príkopová ulica
  • Tegelhoffa
  • Kalinčiakova ulica

„V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami spočívajúcimi v úplnom uzatvorení na Tomášikovej ulice v čase od 16.30 hod. a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu. Touto cestou apelujeme na občanov, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomašikovej ulice. O prípadných ďalších dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná,“ uvádza polícia.

Zároveň upozorňuje, že na akékoľvek narušenie verejného poriadku zo strany fanúšikov budú policajti adekvátne reagovať.

Zdroj: fb/KRPZBA/

Slovan prosí svojich fanúšikov!

Opatrenia pripravuje aj samotný klub Slovan. Svojich fanúšikov žiada, aby dodržiaval pokyny policajtov a na zápas prišli mestskou hromadnou dopravou. „Parkovanie v okolí štadióna i priľahlých oblastiach bude výrazne obmedzené. Presun našich fanúšikov po Bajkalskej ul., Vajnorskej ul., v okolí obchodného centra VIVO i plavárne Pasienky bude z dôvodu bezpečnostných opatrení Polície SR obmedzený.“

Vstup na štadión budú sprevádzať prísne bezpečnostné kontroly. „Vyzývame fanúšikov, aby na štadión prišli skôr než obvykle, ideálne už na otvorenie brán o 18:30. Pred vstupom budú prebiehať trojstupňové bezpečnostné kontroly – kontrola mena a priezviska na vstupenke oproti preukazu totožnosti, kontrola na turniketoch s platnou vstupenkou, osobná prehliadka zameraná na zakázané predmety.“ Dovolený nebude vstup ani s vlastnými nápojmi a občerstvením. „Vyzývame vás, aby ste sa zdržali akýchkoľvek národnostných urážok či transparentov voči súperovi. Ich následkom by mohlo byť zatvorenie štadióna na najbližšie európske zápasy. Rovnako vás žiadame o to, aby ste sa zdržali rasistických či nenávistných prejavov. Nehádžte prosím na hraciu plochu poháre s pivom ani žiadne predmety,“ uvádza Slovan.

Futbalisti Slovana a Ferencvárosu počas prvého zápasu 2. predkola Ligy majstrov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zápas Slovan : Ferencváros sprevádzajú opatrenia: Bratislava bude plná policajtov a dopravných obmedzení!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku