Fanúšikovia Ferencvárosu počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - Ferencváros Budapešť v Bratislave v stredu 27. júla 2022. Foto: tasr

VIDEO Na Balatone burácali, Bratislava ronila slzy! Slovan kruto padol s Fradi, narazí na Grékov

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa neprebojovali do ďalšej kvalifikačnej fázy Ligy majstrov. V stredajšej domácej odvete 2. predkola prehrali s Ferencvárosom Budapešť 1:4 a nevyužili náskok 2:1 z minulotýždňového úvodného stretnutia v Maďarsku. Úradujúci slovenský šampión sa presunie do 3. predkola Európskej ligy, kde bude jeho súperom Olympiakos Pireus. Grécky tím prehral v domácej odvete 2. predkola LM s izraelským Maccabi Haifa 0:4, prvý zápas sa skončil 1:1.

Pripomíname, že zápas sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, na Slovensko prišli aj uniformovaní strážcovia poriadku z Maďarska. Nasledujúce videá potvrdzujú napätú atmosféru pred zápasom.

VIDEO Bezpečnostné opatrenia v okolí bratislavského štadióna Tehelné pole
VIDEO Príchod fanúšikov Ferencvárosu Budapešť do Bratislavy
FOTO Pripájame aj fotografie zo zápasu, ale aj z momentov, ktoré mu predchádzali

GALÉRIA – Foto: tasr

Odveta 2. predkola LM:

ŠK Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť 1:4 (0:2)

Góly: 70. De Marco – 20. Boli, 31. Zachariassen, 89. Traore, 90.+5 Laidouni. ŽK: De Marco, Kankava, Kucka, Šaponjič – Laidouni, Zachariassen, Traore. Rozhodovali: Di Bello – Peretti, Prenna (všetci Tal.), 21.500 divákov

1. tréner DAC Adrián Guľa
  2. Rodák, reprezentant, Liverpool-Fulham
  3. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Slovan: Chovan – Medveděv (11. Green), Kašia, Abena, De Marco – Kucka, Kankava (90.+2 Agbo) – Barseghjan, Čakvetadze, Pauschek (87. Weiss ml., 90.+3 Holman) – Šaponjič (87. Čavrič)

Ferencváros: Dibusz – Botka, Mmaee, Knoester, Čivič – Esiti, Laidouni – Zachariassen, Nguen (90.+3 Thelander), Traore – Boli (63. Vécsei)

/prvý zápas 2:1, Ferencváros postúpil do 3. predkola/

1. polčas

Prvý náznak príležitosti si vypracovali hostia, nikým neatakovaný Botka to po odvrátenom centri skúsil volejom, neohrozil však Chovana v domácej bránke. Slovan musel už po úvodnej desaťminútovke striedať, za zraneného Medveděva sa na pravý kraj obrany zasunul Pauschek a na trávnik prišiel Green. V prvej šanci „belasých“ si do šestnástky nabehol Barseghjan, chcel ešte nájsť spoluhráča v lepšej pozícii a jeho prihrávku zblokoval súper na roh. Ferencvárosu sa pomerne rýchlo podarilo otvoriť skóre a zmazať jednogólového manko z prvého duelu. V 20. minúte si na center z ľavej strany našiel Boli a medzi dvoma obrancami zblízka prekonal Chovana. Domáci takmer vzápätí odpovedali, Čakvetadze vysunul Barseghjana a ten strelou z ostrého uhla na bližšiu žrď trafil brvno. Po vyše polhodine hry naklonili hostia vývoj dvojzápasu vo svoj prospech. Abena odhlavičkoval center iba Mmaeemu, ktorého prudkú strieľanú prihrávku usmernil do siete Zachariassen. Pred prestávkou nevyšla Barseghjanovi v kľúčovom okamihu kľučka.

2. polčas

Bratislavčania stratili svoju výhodu a museli streliť gól, keď si chceli vynútiť aspoň predĺženie. Zároveň však nesmeli zabúdať na zadné vrátka, po faule Kucku mal Ferencváros k dispozícii priamy kop neďaleko pokutového územia, Čivič vystrelil tesne nad. Hostia hrozili aj naďalej, po jednom z rýchlych protiútokov si Boli v šestnástke zasekol Abenu a prízemnou strelou o kúsok minul bližšiu žrď. Skóre velilo útočiť Slovanu, nebezpečnejší však bol do týchto chvíľ Ferencváros. Center pred bránku doletel k úplne osamotenému Traoremu, ktorý zle trafil loptu a zahodil možnosť na poisťujúci zásah. „Belasí“ za to dokázali súpera potrestať. V 70. minúte si vybojovali rohový kop, rozohral ho Barseghjan, hosťujúci brankár Dibusz neisto vybehol, na malom vápne si naskočil De Marco a nekompromisnou hlavičkou znížil na 1:2. O päť minút neskôr mali domáci roh z opačnej strany a opäť sa dostali k hlavičke na päťke, tentoraz Kucka namieril tesne nad. Do predĺženia však duel nedospel. V predposlednej minúte riadneho hracieho času si Slovan nedal pozor vzadu, po rýchlej kombinácii Ferencvárosu tvrdo zakončil Traore, Chovan si na loptu siahol, ale nezvládol ju vyraziť. V nadstavenom čase ešte z protiútoku zvýraznil triumf maďarského mužstva Laidouni.

V Siófoku explodovali radosťou

Kým fanúšikovia Slovana po zápase ostali v smútku, v Maďarsku explodovala nefalšovaná radosť. Pripájame jedno z videí zo sociálnej siete, na ktorom v jednej z kaviarní v meste Siófok pri Balatone oslavovali tamojší fanúšikovia úspech Ferencvárosu v Bratislave alebo ak chcete „Fradi“. Tento klub mnohí Maďari vnímajú ako národný klenot vlastnej futbalovej histórie.

VIDEO Maďari v kaviarni v Siófoku oslavujú gól Ferencvárosu do siete Slovana

Zdroj: facebook

Hlasy po zápase: /zdroj: RTVS/

Vernon de Marco, kapitán Slovana: „Sme sklamaní. Všetci sme dúfali, že po kontaktnom góle na 1:2 to ešte otočíme, no nepodarilo sa nám to. Musíme dať hlavy hore a veriť, že ešte postúpime do skupinovej fázy európskej klubovej súťaže.“

Karabach proti Ferencvárosu Budapešť, padli aj Turci

Futbalisti azerbajdžanského tímu FC Karabach Agdam postúpili do 3. predkola Ligy majstrov. Po domácom víťazstve 3:2 nad FC Zürich remizovali v utorňajšej odvete na švajčiarskej pôde 2:2 po predĺžení.

V 3. predkole nastúpi Karabach proti Ferencvárosu Budapešť, ktorý zvíťazil na Tehelnom poli nad domácim Slovanom Bratislava 4:1. V prvom zápase uspeli „belasí“ 2:1. Slovan sa presunie do Európskej ligy, kde ho v 3. predkole čaká Olympiakos Pireus. Grécky tím prehral v domácej odvete 2. predkola LM s izraelským Maccabi Haifa 0:4, prvý zápas sa skončil 1:1.