tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Slovan je náš najstarší a najúspešnejší futbalový klub. Foto: tasr

Neistá budúcnosť nášho najstaršieho klubu. Kmotrík zvažuje predaj Slovana!

Podnikateľovi Ivanovi Kmotríkovi praskli nervy. Zvažuje, že ako majiteľ futbalového klubu Slovan Bratislava končí. Ide pritom o náš najstarší a najúspešnejší klub. Pre portál šport.24.sk sa podnikateľ vyjadril, že zvažuje jeho predaj. Situácia vyvrcholila po veľkom zápase, ktorý ŠK Slovan odohral koncom júla s maďarským Ferencváros Budapesť.

Prvý zápas 2.predkola Ligy majstrov sa konal na budapeštianskom ihrisku. Slovan v tomto zápase maďarského súpera zdolal. Do Budapešti dorazilo vtedy množstvo slovenských fanúšikov. A práve za ich správanie boli naši futbalisti potrestaní. Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) rozhodla, že Slovanu udelí mastnú pokutu. Klub musí zaplatiť 40-tisíc eur za rasistické správanie fanúšikov, 25-tisíc za vhadzovanie predmetov na trávu a 13-tisíc za použitie pyrotechniky.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rodák, reprezentant, Liverpool-Fulham
  2. Vladimír Weiss st., nový tréner Slovana Bratislava
  3. Vladimír Weiss st.
  4. Fanúšikovia Ferencvárosu počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - Ferencváros Budapešť v Bratislave v stredu 27. júla 2022.
  5. Vladimír Weiss st., nový tréner Slovana Bratislava
  6. Vladimír Weiss

A to nie je všetko. Komisia bratislavskému klubu uzavrela jeden celý sektor pre najbližší domáci zápas v európskych súťažiach, čo znamená stratu zisku na predaji lístkov. Na najbližšom zápase musia navyše do spomínaného uzavretého sektora umiestniť transparent s logom UEFA a nápisom #NoToRacism (Nie rasizmu).

Majiteľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík st. a riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. Foto: tasr

Najvyššia suma

Nejde o prvý prípad, kedy musí Slovan platiť za prehrešky svojich fanúšikov. No ide o najvyššiu sumu – dokopy 78-tisíc eur, ktorú doteraz na pokutách vyplatili. A práve to rozhnevalo majiteľa klubu Ivana Kmotríka. Peniaze totiž putujú z vrecka klubu a krátia jeho rozpočet. „Nie sme ochotní platiť pokuty od rána do rána. Toto bola jedna z posledných kvapiek, ktorá ma opäť donútila uvažovať nad tým, že sa Slovana ako majitelia zbavíme,“ vyhlásil Kmotrík rázne pre šport.24.sk.

Podobné úvahy už na stole boli. Uvidíme teda, ako sa známy podnikateľ zachová tentokrát. Slovan čaká dnes o 21.00 prvý zápas 3. predkola Európskej ligy na pôde Olympiakosu Pireus. Posledný zápas, teda druhý s Ferencvárosom na domácej pôde Slovan nezvládol, čo ho stálo miesto v Lige majstrov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neistá budúcnosť nášho najstaršieho klubu. Kmotrík zvažuje predaj Slovana!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku