tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Futbal je o fair play, správajte sa zodpovedne! Vyzýva Mikulec pred večerným zápasom

Futbal je, ako každý šport, najmä o fair play. Na sociálnej sieti to zdôraznil minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) v stredajšej výzve k fanúšikom, ktorí sa chystajú navštíviť večerný duel druhého predkola Ligy majstrov Slovan Bratislava – Ferencváros Budapešť.

„Chcel by som vás poprosiť, aby ste sa na štadióne, ale aj mimo neho, počas zápasu, ale aj pred ním a po ňom, správali zodpovedne a ľudsky. Chcem vám popriať, aby ste mali radosť zo zápasu, v civilizovanej forme, z futbalu 21. storočia, v krajine 21. storočia,“ uviedol Mikulec, ktorý zároveň víta v Bratislave aj priaznivcov budapeštianskeho tímu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. Fanúšikovia Ferencvárosu počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - Ferencváros Budapešť v Bratislave v stredu 27. júla 2022.

K domácim fanúšikom sa obrátil aj klub ŠK Slovan Bratislava apelujúci na vyvarovanie sa prejavov v hľadisku, ktoré by mohli mať za následok zákaz divákov na štadióne v ďalších európskych pohárových zápasoch. Fanúšikovské jadro Slovanu na sociálnej sieti avizuje „veľké choreo“ pri nástupe hráčov na zápas, mobilizuje fanúšikov k čo najväčšej a najhlasnejšej podpore, zároveň varuje pred sankciami za nešportové prejavy.

Zdroj: fb Roman Mikulec

„Chceme byť na tribúne aj na ďalších európskych zápasoch. Mysli na to skôr, ako ‚vyhecuješ‘ a rozkričíš niečo, za čo nám štadión zavrú,“ uviedli Ultras Slovan. Polícia avizovala dôsledný monitoring pred i po zápase, zvýšený počet policajtov v uliciach a nekompromisný zásah v prípade násilností. Informácie zverejnila na sociálnej sieti i v maďarčine.

Upozorňuje zároveň na dopravné obmedzenia a uzávierky, ktoré sa týkajú najmä Bajkalskej ulice, Príkopovej ulice, ulice Viktora Tegelhoffa a Kalinčiakovej ulice.

„V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencvárosu Budapešť je potrebné rátať aj s úplným uzatvorením Tomášikovej ulice od 16.30 h, a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu,“ informuje polícia. Vodičov takisto žiada, aby neparkovali motorové vozidlá v oblasti železničnej stanice Nové Mesto, predstaničného námestia a Tomášikovej ulice.
Dopravné obmedzenia v okolí štadióna na Tehelnom poli sa dotknú aj niektorých liniek mestskej hromadnej dopravy.  

Zdroj: fb, tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Futbal je o fair play, správajte sa zodpovedne! Vyzýva Mikulec pred večerným zápasom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku