eReport.sk
Elitní policajti NAKA
Na ilustračnej snímke elitní policajti NAKA. Foto: tasr

Zámerne šíri fámy, aby sa zviditeľnil? Lipšicovi ľudia majú obviniť Žilinku, šokuje Kotleba

Šéf parlamentnej strany ĽSNS Marián Kotleba vypustil v piatok na verejnosť šokujúcu správu. “Dostala sa ku mne informácia, že budúci týždeň majú Lipšicovi ľudia obviniť Žilinku,” tvrdí vo videu, ktoré zavesil na sociálnu sieť. Poslanec národnej rady síce priznáva, že ide o neoverenú informáciu, pre jej závažný charakter by však nemala zostať bez povšimnutia. A to napriek tomu, že nemožno vylúčiť ani to, že Kotleba iba chce na seba upútať pozornosť médií a preto zámerne vyrukoval s niečím, čo mnohých bezpochyby šokuje.

Povesť Kotlebu ako politika nie je práve najlepšia a z toho dôvodu zrejme treba jeho slová vnímať s veľkou rezervou (samozrejme, toto neplatí iba pri šéfovi ĽSNS).

“Ak sa to potvrdí, potom je tu už skutočná vojna”

Kotleba tvrdí, že v Piešťanoch, kde bol na pohrebe svojho priateľa, teológa Reného Baláka, sa k nemu dostala “veľmi zaujímavá” informácia”. “Informácia o tom, že už budúci týždeň má byť Úradom špeciálneho prokurátora, to znamená Lipšicovými ľuďmi, v spolupráci s vyšetrovateľmi NAKA obvinený zo založenia a podpory zločineckej skupiny samotný generálny prokurátor Maroš Žilinka,” uviedol vo videu Kotleba.

Parlamentný politik tvrdí, že aj jemu táto informácia prišla ako neuveriteľná a pripúšťa aj to, že sa nemusí zakladať na pravde. “Môže to byť samozrejme fáma, môže to byť spravodajská hra, môže to byť hoax alebo nejaký šum,” zdôraznil šéf krajne pravicovej strany, ktorý jedným dychom zároveň skonštatoval: “Ale, ak sa táto informácia potvrdí a naozaj do týždňa, do dvoch, do troch týždňov bude generálny prokurátor Žilinka obvinený ľuďmi, ktorí patria pod Lipšica, tak potom je tu už skutočná vojna a Slovenská republika nemá s právnym štátom už skutočne nič spoločné.”

Kotleba vo videu spomína aj elitných politikov súčasnej vlády a tvrdí o nich, že si chcú spravodlivosť sprivatizovať iba pre seba.

Matovič: Musíme vykolíkovať medzi prokuratúrami

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) sa ešte v pondelok (20.9.) zhodli na potrebe lepšieho vymedzenia kompetencií Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorej šéfuje Maroš Žilinka a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na čele s Danielom Lipšicom. Za dobré považujú aj možné samostatnejšie fungovanie špeciálnej prokuratúry.

“Musíme vykolíkovať priestor generálnej prokuratúry a špeciálnej prokuratúry. Musíme jednoznačne určiť ihrisko, kde za spravodlivosť a zákonnosť postupov prokurátorov zodpovedá generálny a kde špeciálny prokurátor,” povedal Matovič. Javí sa mu, že jedna z týchto zložiek robí nadprácu. Hovorí o vychýlených kompetenciách v prospech GP.

Spravodlivé by podľa neho bolo, keby GP zodpovedala za bežné trestné činy, a keď už bol ÚŠP zriadený na dozorovanie závažnejších vecí, ako napríklad korupcia, či organizovaný zločin, tak by v tom mal mať kompetencie od začiatku po koniec.

Spúšťačom bolo zatknutie vyšetrovateľov NAKA

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a  šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia ÚIS ešte 13. septembra. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Následne Okresný súd Bratislava III rozhodol, že všetci obvinení budú stíhaní väzobne. Premiér v reakcii na tieto udalosti rozhodol o vytvorení pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v štát. Túto iniciatívu však bojkotuje jeden z koaličných partnerov, hnutie Sme rodina.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA
  2. Eduard Heger (OĽANO)
  3. Slovenský policajt telefonuje

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti