eReport.sk
V Rakúsku vypadli v špičke vlaky.
V Rakúsku vypadli v špičke vlaky. Ilustračné foto: tasr

Zákon schválnosti: V Rakúsku na Deň dochvíľnosti dopravcu ÖBB vypadli vlaky v rannej špičke

Zákon schválnosti! Porucha fungovania stavadiel vo Viedni bola príčinou výpadku železničnej dopravy na celom východe Rakúska v čase štvrtkovej rannej špičky. K výpadku došlo na takzvaný Deň dochvíľnosti, ktorý na 13. apríla vyhlásil prepravca ÖBB.

Výpadok trval 50 minút a dotkol sa aj medzinárodných spojov vrátane vlakového spojenia s Bratislavou. Informuje o tom TASR, ktorá čerpala z rakúskej tlačovej agentúry APA a webu exxpress.at.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Ruskí hackeri prenikli do súkromných bezpečnostných kamier v ukrajinských kaviarňach s cieľom tajne získavať informácie o konvojoch s humanitárnou pomocou
  3. Šimko kritizuje Mikulca
  4. Nové policajné autá
  5. Čaputová šokuje

Do Bratislavy neprišiel

„Jednotlivé trate uvádzame postupne opäť do prevádzky,“ povedal hovorca rakúskej železničnej spoločnosti ÖBB Bernhard Rieder. Upozornil však, že v diaľkovej doprave treba v priebehu dňa ešte počítať s meškaniami do 50 minút. Na krátkych tratiach by sa mal režim podľa neho znormalizovať pomerne rýchlo. Cestujúcim odporučil sledovať aktuálne informácie o vlakových spojeniach na stránke prepravcu ÖBB a v jeho mobilnej aplikácii Scotty.

Železničná spoločnosť Slovensko na Twitteri uviedla, že prepravca ÖBB odriekol vlak s odchodom z Viedne do bratislavskej Hlavnej stanice o 8.16 h a tiež spiatočný spoj s plánovaným odchodom z Bratislavy o 9.37 h.

Oprávnený sarkazmus

Prepravca ÖBB vyhlásil na 13. apríla Deň dochvíľnosti s mottom: „Každá sekunda sa ráta.“ Naplánoval živé vysielanie z vlakov a rozličné PR akcie, ktoré mali verejnosti ukázať dochvíľnosť železničnej dopravy v Rakúsku.

„V prípade meškaní transparentne informujeme o ich pozadí,“ uviedla spoločnosť ÖBB v avíze ku Dňu dochvíľnosti.

Na sociálnych sieťach si podľa APA tento rozsiahly výpadok železničnej dopravy práve v Deň dochvíľnosti vyslúžil od užívateľov množstvo sarkastických komentárov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zákon schválnosti: V Rakúsku na Deň dochvíľnosti dopravcu ÖBB vypadli vlaky v rannej špičke

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php