eReport.sk
Nové policajné autá
Ilustračné foto: tasr

Nové policajné autá: Mikulec odovzdal prvých 37 vozidiel v novom dizajne

Nové policajné autá: Minister vnútra Roman Mikulec odovzdal vo štvrtok prvých 37 áut v novom dizajne. Väčšina z vozidiel pôjde Policajnému zboru. Autá majú nový polep a žlto-modrý vizuál. Vozidlá prerozdelia rámci Bratislavy, Nitry a Trnavy. Rezort nakúpil spolu 150 áut v celkovej sume vyše 3,4 milióna eur, ktoré bude postupne dodávať.

Nové policajné autá pridelia na krajské riaditeľstvá Policajného zboru v Bratislave, Nitre a Trnave. Ďalej útvarom Ministerstva vnútra (MV) SR, Národnej centrále osobitných druhov kriminality, sekcii krízového riadenia a Vikariátu Ordinariátu Ozbrojených síl SR. Nahrádzajú zastaraný vozový park, ktorý podľa MV treba zmodernizovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Tak odchádzajú, alebo nie? Bývalý minister napísal na sociálnu sieť príspevok.
  2. Kajúcnik si vymýšľa?
  3. Čaputovej demokracia
  4. Kajúcnik si vymýšľa?

Časom pribudnú ďalšie

„Podarilo sa obstarať prvé vozidlá s novými polepmi, ktoré odovzdáme príslušníkom Policajného zboru do výkonu a niektoré aj nepomaľované,“ povedal Mikulec na tlačovej konferencii. Časom bude podľa neho vozidiel viac ako 150. Štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty pripomenul, že nákup 150 vozidiel je súčasťou koncepčného plánu obnovy vozového parku MV. Naplánovali ho na desať rokov. Okrem iného chcú dosiahnuť zníženie emisného zaťaženia.

Vozidlá značky Kia hradili z rozpočtu rezortu vnútra. Z prvých 37 áut je 29 v policajnom prevedení a osem v civilnom prevedení určených pre útvary MV. Ďalšie autá budú dodávať po úprave na policajné prevedenie s príslušenstvom.

Aj v civilnom prevedení

„Zo 150 kusov vozidiel 100 áut upravili na policajné prevedenie s príslušenstvom v novom dizajne, žlto–modrý vizuál policajných vozidiel,“ skonštatoval Oparty. Súčasťou výbavy vozidiel je svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre Políciu SR. Ďalej nový polep, žlto-modrý vizuál, príprava na rádiostanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu či tmavé slnečné fólie.

Ďalších 50 kusov vozidiel je v civilnom prevedení. Určili ich služobným útvarom Prezídia Policajného zboru a MV SR. Z nich je 20 áut upravených a ich súčasťou sú tzv. skryté majáky aj príprava na rádiostanicu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nové policajné autá: Mikulec odovzdal prvých 37 vozidiel v novom dizajne

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php