eReport.sk
Slušnosť a dobro
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

PS a ich koncert pre prezidentku: Zažíva len urážky od Smeru, pritom pre nás bráni demokraciu a právny štát!

Ochrankyňa demokracie. Tak vidia hlavu štátu v jej materskej strane, Progresívnom Slovensku. Keďže jej a jej deťom podľa nej je roky iba ubližované a zároveň jej pomaly končí volebné obdobie, zaslúži si Zuzana Čaputová podporu. Strana jej preto už tento piatok, 14. 4. 2023 usporiada podujatie, na ktorom vystúpia „osobnosti,“ ako Kristína Tormová, či Richard Stanke. Prítomný bude i primátor Bratislavy Matúš Vallo. Ale i vedec Pavol Čekan.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Kedy zareagujete na kauzu Záleskej?
  3. Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
  4. Hamran zavádza a klame

Neprávosť

Za ostatné štyri roky podľa predsedu PS Michala Šimečku, magisterka Čaputová, i jej deti, čelila „množstvu vulgarizmov“ i osobným útokom. „Predseda Smeru ju nazval rozzúrenou dogou, a popredseda tejto strany Ľuboš Blaha americkou paničkou,“ skonštatoval progresívec na Instagrame.

Ochrankyňa demokracie

„Naša pani prezidentka je pritom ochrankyňou demokracie, ľudských práv a dodržiavania zákonov,“ uviedol ďalej Šimečka.

Nuž, o tom, ako sa v tejto republike dodržiavajú ľudské práva, by „vedelo rozprávať“ ak sa nemýlim, už 21 rozhodnutí o nezákonných väzbách. Alebo v našej demokracii platia tie ľudské práva len pre niekoho? „Tých dobrých?“

Fakt, že najčastejšou vetou Zuzany Čaputovej je, že na niečo nemá kompetencie, pritom samotná Ústava SR hovorí niečo iné, a o tom, že len vďaka nej má Slovensko mať desať mesiacov odvolanú vládu bez akejkoľvek právnej legitimity, a o tom, že tá odvolaná vláda podľa ústavných právnikov porušuje Ústavu SR, najvyšší zákon štátu, do naratívu „ochrany zákonnosti a demokracie,“ tak trochu nezapadá, ale zrejme to závisí od uhla pohľadu..

Nestrannosť „prezidentky všetkých ľudí“

Zuzana Čaputová po svojej inaugurácii za prezidentku SR vyhlásila, že „bude prezidentkou všetkých ľudí.“ O rok na to sme sa dozvedeli, „že nerozumie svojmu národu.

Verejne sa NESTRANNE postavila za obvinených „čurillovcov,“ ktorí by podľa platného zákona (č. 73/1998 Z.z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, §46) boli v právnom štáte do skončenia veci, postavení mimo službu. Nie lebo tak hovorí nejaký novinár. Lebo tak hovorí zákon.

O tom, že by sa zo svojej pozície vôbec nemala vyjadrovať k akýmkoľvek trestným konaniam, teda v právnom štáte, asi radšej pomlčím.

Hlava štátu, ktorá bráni demokraciu, ale odignoruje jeden zo základných pilierov priamej demokracie – referendum, „Lebo Fico,“ čím v skutočnosti odignoruje státisíce ľudí, ktorí si ho želali a zúčastnili sa ho. A aj demokraciu samotnú.

Zdroj: Instagram PS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PS a ich koncert pre prezidentku: Zažíva len urážky od Smeru, pritom pre nás bráni demokraciu a právny štát!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php