eReport.sk
Tak odchádzajú, alebo nie? Bývalý minister napísal na sociálnu sieť príspevok.
Roman Mikulec. Foto: tasr

Nič sa nestalo! Je to uzavreté! Mikulec o svojej kauze s manipulovaním s utajovanými skutočnosťami

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec označil za uzavretú kauzu týkajúcu sa oboznamovania s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia. Správne konanie podľa jeho slov začal Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) a treba sa ho pýtať, ako to bude pokračovať.

Podľa Mikulca je kauza uzatvorená

Mikulec je rád, že aj prezidentka SR Zuzana Čaputová potvrdila názor jeho rezortu, rezortu spravodlivosti i podpredsedu vlády pre legislatívu. Kauzu považuje za „rozohratú hru z pozície NBÚ“. Dôležité podľa neho bude aj to, aby sa teraz ten, kto hovoril o porušení zákona, vyjadril. Apeluje na sebareflexiu. Ospravedlnenie ani vyvodenie zodpovednosti od vedenia NBÚ žiadať nebude.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputovej demokracia
  2. Bizarné spájanie
  3. Kajúcnik si vymýšľa?
  4. Hamran je Matovičov blázon

Na otázku o prípadnej zmene legislatívy v tejto oblasti reagoval, že to vecne patrí pod NBÚ. „Mal by si vstúpiť do svedomia a úpravu legislatívy čo najskôr predložiť,“ poznamenal.

Prezidentka Mikulca poverenia nezbaví

Prezidentka v utorok (11. 4.) informovala, že nevidí dôvod na vyvodenie politickej zodpovednosti voči dočasne poverenému ministrovi vnútra. V súvislosti so zisteniami NBÚ o údajnej chýbajúcej previerke Mikulca poznamenala, že sa nestotožňuje s daným hodnotením.

Porušenie zákona

Mikulec mal porušiť zákon, keď neoprávnene manipuloval s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia. Riaditeľ NBÚ Roman Konečný tvrdí, že ministrovi chýbal na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami zo zahraničia certifikát. Jeho potrebu určuje slovenská legislatíva. Mikulec je presvedčený, že neporušil zákon. Zároveň však potvrdil, že už požiadal NBÚ o certifikát.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nič sa nestalo! Je to uzavreté! Mikulec o svojej kauze s manipulovaním s utajovanými skutočnosťami

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php