eReport.sk
Ruskí hackeri prenikli do súkromných bezpečnostných kamier v ukrajinských kaviarňach s cieľom tajne získavať informácie o konvojoch s humanitárnou pomocou
Ilustračné foto: shutterstock

Hackeri prenikajú do bezpečnostných kamier na Ukrajine. Rusom tak umožňujú sledovať kaviarne či dopravné spoločnosti

Ruskí hackeri prenikli do súkromných bezpečnostných kamier v ukrajinských kaviarňach s cieľom tajne získavať informácie o konvojoch s humanitárnou pomocou, ktoré prechádzajú okolo.

Uviedol to v utorok Rob Joyce, ktorý má v americkom Úrade pre národnú bezpečnosť (NSA) na starosti oblasť kybernetickej bezpečnosti. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je Naď viac ako Ústava SR?
  2. Rusko vykonalo úspešné skúšobné odpálenie medzikontinentálnej balistickej strely v lokalite na juhu
  3. Washington tlačí na Moskvu
  4. Ukrajinskí vojaci počas bojov medzi ukrajinskou a ruskou armádou o mesto Soledar.

Ruská vláda a ňou podporovaní hackeri podľa Joycea pokračujú v prenikaní do ukrajinských informačných systémov, čo je tiež súčasť ruskej invázie na Ukrajinu. Jedným z ich cieľov sú uzavreté kamerové systémy používané miestnymi úradmi a súkromnými spoločnosťami na monitorovanie okolia.

„Nabúravajú sa aj do týchto webkamier… Namiesto využívania kamier na námestiach, ktoré sú dostupné na internete, vyhľadávajú bezpečnostné kamery kaviarní a sledujú cestu, ktorú potrebujú vidieť,“ vysvetlil Joyce. Podľa neho môžu takto Rusi pozorovať konvoje a vlaky dovážajúce pomoc.

Rusi sa pri hackerských útokoch zameriavajú aj na amerických výrobcov zbraní a logistické a dopravné spoločnosti, aby zistili viac o dodávateľských reťazcoch zbraní Ukrajine.
      

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hackeri prenikajú do bezpečnostných kamier na Ukrajine. Rusom tak umožňujú sledovať kaviarne či dopravné spoločnosti

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php