eReport.sk
Peter Pellegrini a Richard Raši.
Peter Pellegrini a Richard Raši. Foto: tasr

Súboj adventných vencov politikov! Čo ľudia vytýkali Rašiho sviečkam?

V nedeľu sa začal advent a s ním aj duchovná príprava na Vianoce. Politici sa na sociálnej sieti predbiehali fotografiami svojich adventných vencov a prvej zapálenej sviečky. Niektorí sa pýšia honosnými vencami, iní naopak skromnejšími.

Decentný veniec so zelenými sviečkami má napríklad aj poslanec Za ľudí Juraj Šeliga. „Pekný, decentný, adventný veniec,“ chválila diskutujúca. Čo ale ľudí popudilo, boli slová politika. „Verím, že po adventnom období, po všetkých aktuálnych obmedzeniach, tohtoročné Vianoce budú také, v aké všetci dúfame, v kruhu našich blízkych, spoločne v osobnej blízkosti za jedným stolom,“ vyslovil presvedčenie bývalý podpredseda parlamentu. „Ani na adventnú nedeľu si neodpustíte do komentárov miešať politiku?“ hnevala sa diskutujúca.

S adventným vencom sa pochválil aj opozičný politik Richard Raši. „Vedeli ste, že prvú adventnú sviecu by mal podľa tradície zapáliť najmladší člen rodiny? U nás táto úloha pripadla Romanke,“ prezradil exminister. Neuveríte, čo však ľuďom na venci prekážalo. „Nie sú tie sviečky nejaké opotrebované?“ čudoval sa diskutujúci a pridali sa ďalší: „A prečo už máte tri sviečky obhorené?“ Raši evidentne použil sviece z minulého roka.

Naozaj honosným vencom sa môže pýšiť predseda národnej rady Boris Kollár, ktorý takisto zapálil prvú sviečku. Naopak politička Jana Žitňanská poňala symbol prichádzajúcich Vianoc skromne. „Nech počas tohto obdobia nájdete aj napriek zložitosti dnešných dní nádej, že svetlo porazí tmu,“ znel jej odkaz.

Čítajte viac:

  1. poslanec NR SR Milan Kuriak (OĽaNO) počas rokovania
  2. Milan Krajniak (Sme rodina)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súboj adventných vencov politikov! Čo ľudia vytýkali Rašiho sviečkam?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti