eReport.sk
Marek Šefčík Foto: tasr

FOTO Politik musel vysvetľovať. Nútil svoje dieťa kľačať v kostole kvôli fotke?

Poslanec za OĽANO Marek Šefčík patrí k ku konzervatívnejšej časti Obyčajných ľudí. Hoci sa ani jemu nepozdáva, že by mali byť kostoly zatvorené práve v čase duchovnej prípravy na Vianoce, rešpektuje to. Veriacim dal dokonca „návod“ na to, ako túto situáciu prežiť.

Šefčík zdôraznil na sociálnej sieti, že kostoly zatvorené nie sú a pridal aj svoju čerstvú skúsenosť, keď sa v nedeľu počas prechádzky s rodinou zastavili v miestnom chráme. „Pre individuálnu návštevu sú kostoly otvorené a ak chceme, cestu tam si nájdeme. Každý. Ak nie, tak budeme radšej šomrať, hľadať výhovorky, nadávať,“ uviedol poslanec s tým, že omša sa dá pozrieť aj online.

– Foto: fb/poslanecmareksefcik

Verím, že budeme disciplinovaní, že sa nám situácia zlepší a Vianoce už budú síce s obmedzeniami, ale s väčším počtom ľudí v kostoloch. Komunikovali sme o tom aj s premiérom tento týždeň a ten prisľúbil, že ak to bude čo i len trošku možné, tak sa aj v tejto oblasti budú opatrenia uvoľňovať,“ má nádej politik. Jeho fanúšikov na sociálnej sieti neroztrpčilo len to, že nemôžu ísť osobne na omšu, ale aj fotografia, ktorú Šefčík zverejnil na sociálnej sieti. Je na nej poslancov synček ako kľačí v kostole.

– Foto: fb/poslanecmareksefcik

Tá fotka, preboha! Myslíte, že je normálne „naštelovať“ dieťa do takejto polohy kvôli fotke na facebook? Ja neviem, behá mi z toho mráz po chrbte,“ napomenula Šefčíka diskutujúca. Poslanec však celú situáciu vysvetlil. Jeho syn Ruben si kľakol po tom, ako tak videl urobiť svojich rodičov. „Verte, že dieťa, čo má rok a pol nijako „nenaštelujete“. Ono si robí, čo chce. Tak sa mi to páčilo, vytiahol som mobil z kočíka a rýchlo ho cvakol. Ani minútu tak nebol a potom, kým sme sa pomodlili, tak sa prechádzal okolo lavíc,“ zdôraznil politik, ktorého ale reakcia fanúšičky mrzela. „Oj ľudia, ako nedokážeme vnímať dobro a zrak nám zacloní zavše filter zla. Je mi to ľúto,“ dodal.

Čítajte viac:

  1. poslanec NR SR Milan Kuriak (OĽaNO) počas rokovania

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Politik musel vysvetľovať. Nútil svoje dieťa kľačať v kostole kvôli fotke?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti