eReport.sk
Vladimíra Marcinková Foto: tasr

Koaličná poslankyňa prosí Hegera: Som veriaca, ale otvoriť kostoly je obrovskou chybou!

Už od piatka 10. decembra sa otvorili kostoly pre všetkých očkovaných a tých, ktorí prekonali covid. Niektorí poslanci, ktorí lobovali za otvorenie chrámov sú spokojní. Predsa len, blížia sa Vianoce a nastal čas duchovnej prípravy. No nie každý si myslí, že ide o dobrý nápad.

Prehovoriť do duše premiérovi Eduardovi Hegerovi sa rozhodla aj koaličná poslankyňa Vladimíra Marcinková, ktorá po odchode zo Za ľudí zakotvila v poslaneckom klube SaS. Spomenula pri tom skúsenosť z vlastnej rodiny. „Moji starí rodičia dostali pred necelým rokom covid. Tesne pred termínom na očkovanie. Viete, kde sa nakazili? V kostole na nedeľnej omši. Bolo to jediné miesto, kam počas pandémie išli. Ani do potravín nechodili, nechávali sme im potraviny pred dverami, s nikým sa nestretávali, ale do kostola museli ísť. “Vynechať nedeľnú omšu, a na prikázaný sviatok, je ťažký hriech Vlaďka. Inak sa nedalo,““ opísala skúsenosť politička s tým, že obaja starí rodičia boli rizikoví pacienti.

– Foto: fb/vladimira.marcinko

„Dedko bol na tom veľmi zle, v telefóne mi hovoril, že už nechce ďalej žiť, že tú bolesť na hrudi nezvládne. Babka je onkopacientka so strojčekom na srdci. Vysoko rizikový pacient. Báli sme sa najhoršieho. Bol to veľmi ťažký boj,“ spomínala Marcinková. Politička pripomenula, že iné „hromadné podujatia“ ostávajú zakázané. Jedná sa napríklad o divadlá či kiná. „Som presvedčená, že nevieme zaručiť, že kňaz v každej dedine bude poctivo kontrolovať, či má daný človek očkovací preukaz, a že sa do chrámu dostanú výlučne zaočkovaní. Neverím, že hygienici alebo policajti prerušia svätú omšu, aby skontrolovali dodržiavanie opatrení. Neverím, že tí najzraniteľnejší budú na omši v bezpečí,“ je presvedčená poslankyňa.

Čítajte viac:

  1. poslanec NR SR Milan Kuriak (OĽaNO) počas rokovania
  2. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO).

Marcinková zdôraznila, že ona sama je veriaca a chcela by si v kostole zaspievať Tichú noc, nie však za cenu ľudských životov. „Spomedzi opatrení, ktoré zdieľal premiér Heger, považujem práve toto opatrenie, za obrovskú chybu pred blížiacimi sa sviatkami. Jedným dychom dodám, že akékoľvek iné podujatia, chaty, silvestre, koledy, kde bude viac ľudí, než žije v jednej domácnosti, vnímam rovnako ako nebezpečné a mali by sme ich obmedziť,“ myslí si a prosí Hegera: „Prosím, ochráňme životy veriacich. Ponechajme kostoly ešte na nejaký čas zatvorené.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koaličná poslankyňa prosí Hegera: Som veriaca, ale otvoriť kostoly je obrovskou chybou!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php