eReport.sk
Igor Matovič, vľavo, a Eduard Heger. Foto: tasr

Rozhodnutie súdu hovorí jasne: Za vlády Matoviča boli porušené ľudské práva ďalšej osoby!


Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) v Štrasburgu vo štvrtok (13. 6.) vyhovel sťažnosti slovenskej sudkyne Denisy Cvikovej a rozhodol, že boli porušené jej práva na osobnú slobodu v spojitosti s väzobným stíhaním. ESĽP jej takisto priznal odškodné 19.500 eur plus pokrytie ďalších výdavkov.

Za vlády Matoviča boli porušené ľudské práva

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v marci 2020 rozhodol o väzobnom stíhaní sudkyne Cvikovej a ďalších bratislavských sudcov obvinených z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. ŠTS v auguste toho istého roka rozhodol o jej prepustení; Najvyšší súd (NS) SR však v októbri toto rozhodnutie zrušil. Obvinená podala sťažnosť na Ústavnom súde, ktorý ju však zamietol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. diaľnica
  2. inaugurácia prezidenta, v sobotu sa stane prezidentom Peter Pellegrini
  3. Na snímke interiér sanitiek
  4. stretnutie šéfa rezortu diplomacie Juraja Blanára (Smer-SD) a šéfa rezortu obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) s ministrom zahraničných vecí SAE Abdullahom bin Zayedom Al Nahyanom
  5. Začína Američanom dochádzať realita?

Cviková v spojitosti so svojím väzobným stíhaním podala sťažnosť na pôde ESĽP. Uviedla, že bolo svojvoľné a porušovalo jej práva, píše ESĽP. Takisto žiadala odškodné. Cviková má v súčasnosti prerušený výkon funkcie sudkyne. Obvinenia vznesené voči nej mali spojitosť s tzv. kauzou Búrka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozhodnutie súdu hovorí jasne: Za vlády Matoviča boli porušené ľudské práva ďalšej osoby!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne