eReport.sk
Začína Američanom dochádzať realita?
Eduard Heger a Jaroslav Naď, foto:tasr

Heger s Naďom sa v priamom prenose zamotali do vlastných klamstiev: TAKTO oklamali celý národ!


To, čo si mnohí mysleli, teraz nabralo skutočné kontúry. Bývalá vláda Eduarda Hegera, ktorá bola po vyslovení nedôvery poslancami Národnej rady len v dočasnom režime, nemala žiadnu právomoc urobiť tak závažné rozhodnutie, ako bolo poslanie slovenských stíhačiek MiG-29 Ukrajine.

Vtedajší dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď deklaroval, že vláda na to právomoc má a oháňal sa právnou analýzou, ktorá to vláde mala dovoľovať. Teraz sa však ukazuje, že všetko bolo s najväčšou pravdepodobnosťou úplne inak, pretože nikto nikdy takúto právnu analýzu, o ktorej Naď hovoril nevidel.

Právna analýza neexistuje

Súčasný minister obrany Robet Kaliňák ako aj štátny tajomník Igor Melicher prišli so zarážajúcimi zisteniami. Právna analýza, ktorá mala byť zárukou oprávnenosti vtedajšej vlády totižto na rezorte obrany neexistuje.

Vedenie ministerstva obrany preto hodlá tieto skutočnosti riešiť rázne, trestným stíhaním. Jaroslav Naď môže byť podľa slov trestne stíhaný za vlastizradu.

Heger s Naďom sa zamotali vo vlastných klamstvách

Bol rok 2023 a na tlačovej konferencii sv priestoroch Úradu vlády sa postavil vtedajší dočasne poverený premiér Eduard Heger s vtedajším dočasne povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom. Obhajovali prečo, a na základe čoho, budú môcť Ukrajine poslať bojové stíhacie lietadla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naď kontruje Hamranovi
  2. Hnutie Republika pri príležitosti
  3. Na kombosnímke vľavo Emmanuel Macron a Marine Le Penová,

S otázkou novinára zrejme nepočítali, pretože sa na odpovedi Heger s Naďom vopred nedohodli. Heger pred celým národom povedal, že žiadna právna analýza na základe, ktorej budú posielať Migy neexistuje. Naď s týmto vyjadrením Hegera nepočítal, a tak sa to snažil zahasiť tým, že vlastne právnu analýzu má, ako minister obrany k dispozícii len on. To však podľa najnovších informácii z rezortu obrany bolo len bohapusté klamstvo.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger s Naďom sa v priamom prenose zamotali do vlastných klamstiev: TAKTO oklamali celý národ!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne