eReport.sk
Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová. Zdroj: FB / Monika Beňová

VIDEO Za to, čo sa deje na Slovensku môžu opoziční politici a ich správanie, ale aj médiá, tvrdí Beňová


Slováci majú určite ešte v živej pamäti ako sa prepísala naša politická scéna po vražde investigatívneho novinár Ján Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ľudia v uliciach volali po zmene vo vedení štátu, ktorá aj prišla. Teraz, po atentáte na premiéra Roberta Fica, ktorý streľbu na svoju osobu našťastie prežil, sú ulice aj námestia prázdne a nikto nepožaduje vyvodenie zodpovednosti od opozície, pretože na premiéra strieľal práve prívrženec Progresívneho Slovenska.   

Negatívne ovplyvňovanie myslenia ľudí

Z pohľadu nedávnej histórie a súčasnosti je paralela zrejmá – zlý Smer-SSD môže za všetko a jeho politikov treba dobre že nie ukrižovať. Smutné je, že n tomto s podieľajú nielen samotní, vtedy aj dnes, opoziční politici, ale i mainstreamové médiá, ktorým úspešne sekunduje verejnoprávna RTVS!  Práve nad úlohou médií pri ovplyvňovaní politiky a myslení ľudí sa v statuse a vo videu zmýšľa Monika Beňová, europoslankyňa za Smer-SSD, podľa ktorej politický primitivizmus končí v slepej uličke.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová
  2. Monika Beňová
  3. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  4. Základné hodnoty Európskej únie

„Normálna opozičná politika by nespôsobovala také nahromadenie frustrácie a bezmocného hnevu,“ myslí si Beňová, podľa ktorej atentátnik Juraj Cintula len opakuje všetky témy, ktoré sa naučil z médií, bez znalosti skutočnej reality. „Médiá však realitu vytvárajú a neopisujú, a v tom je zásadný problém. Snažia sa tak prispôsobovať realitu neschopným lídrom opozície, ktorý nevedia zaujať inak, ako krikom a hlúpymi agresívnymi sloganmi, ženúcimi svojich prívržencov do slepej uličky a sebadeštrukcie,“ prízvukuje europoslankyňa.

Aj na európskej úrovni je podľa Beňovej potrebné zmeniť diskurz a vrátiť sa k pôvodným nosným témam EÚ, ako je bezpečnosť a voľný pohyb osôb v rámci únie. „Musíme sa vrátiť k racionálnemu uvažovaniu, aby sme Európu ochránili a urobili ju opäť konkurencieschopnou,“ dodáva v statuse Monika Beňová. Vo videu potom obšírnejšie vysvetľuje to, ako médiá, ale aj opoziční politici, negatívne ovplyvňujú myslenie ľudí. A nielen to, ale aj ako negatívne pôsobia naši europoslanci v Európskom parlamente, kde sa neštítia nazývať Slovensko mafiánskym štátom a k tomu urážať ľudom demokraticky zvolenú vládu.

Zdroj: FB / Smer-SSD

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Za to, čo sa deje na Slovensku môžu opoziční politici a ich správanie, ale aj médiá, tvrdí Beňová

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: