tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ďalšia facka zdravotníkom! Ministri OĽANO a Heger zrušili termín rokovania o zvýšení ich platov

Možno bez zveličovania povedať, že slovenskí zdravotníci dostali od vlády Eduarda Hegera a ministrov OĽANO ďalšiu facku. Rokovania k zvyšovaniu platov zdravotníkov mali na Úrade vlády SR pokračovať v pondelok (15. 8.). Napokon však z toho nič nebude, sľúbený termín mocní vo vláde nielenže anulovali, ale dokonca nie je jasné ani oficiálny náhradný termín tohto kľúčového rokovania. Pripomíname, že na Slovensku hrozí totálny kolaps zdravotníctva, tisíce lekárov hrozia totiž výpoveďami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  2. Zľava predseda vlády SR Eduard Heger a podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič.
  3. Na snímke zdratovníčky pri presune pacienta v Nemocnici Poprad.
  4. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Termín rokovania o zvyšovaní platov zdravotníkov na Úrade vlády (ÚV) SR sa presunie z pondelka (15. 8.) na neskorší dátum. Pre TASR to potvrdili z úradu vlády aj z ministerstva zdravotníctva. Podľa šéfa Lekárskeho odborového združenia Petra Visolajského by sa stretnutie malo uskutočniť koncom budúceho týždňa.

Presný termín má padnúť budúci týždeň

„Po spoločnej dohode s Úradom vlády SR a Ministerstvom financií SR sa plánované stretnutie týkajúce sa zvyšovania platov zdravotníckych pracovníkov, ktoré malo byť v pondelok, presúva,“ uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Petra Lániková. Dodala, že o presnom termíne v rámci budúceho týždňa bude rezort partnerov a verejnosť včas informovať.

Visolajský ozrejmil, že lekárski odborári v piatok od vlády nedostali dva sľúbené varianty návrhov k zvyšovaniu platov zdravotníkov. „Nám zostáva len akceptovať toto stanovisko. Boli sme informovaní, že ministerstvo zdravotníctva ešte potrebuje čas na analýzu návrhov, ktoré ešte nie sú sfinalizované, a preto sa rokovanie posunie na koniec budúceho týždňa,“ uviedol.

Zdravotníci stále nič konkrétnostne nevedia

Na Úrade vlády SR sa v utorok (9. 8.) uskutočnilo už druhé rokovanie týkajúce sa zvyšovania platov zdravotníkov. Zúčastnili sa na ňom premiér Eduard Heger (OĽANO), zástupcovia ministerstiev financií a zdravotníctva, lekárske a sesterské odbory. Konkrétny návrh rastu platov lekárov a sestier ich zástupcovia nedostali, rokovania mali pokračovať v pondelok.

V súvislosti so zvyšovaním platov nedostali podľa Visolajského žiadne konkrétne čísla či návrhy. „Zatiaľ nám bolo povedané, že sa rysujú dve cesty na splnenie tejto požiadavky, ale ministerstvo financií, zdravotníctva aj premiér si vypýtali čas na analýzu,“ priblížil Visolajský v utorok. Podľa jeho slov má ísť o dva varianty v istých finančných objemoch. „Konkrétnosti nevieme, to nám bude tiež predstavené na najbližšom stretnutí,“ doplnil.

Hrozba podávania výpovedí trvá

Šéf LOZ tiež potvrdil, že odborári sa ďalšieho rokovania zúčastnia, lekári sú však podľa jeho slov aj naďalej pripravení podať výpovede. „Naše výpovede zastaví len to, keď vláda začne zlepšovať veci v zdravotníctve,“ doplnil Visolajský v utorok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia facka zdravotníkom! Ministri OĽANO a Heger zrušili termín rokovania o zvýšení ich platov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku