tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk

Na Úrade vlády sa rozhoduje o budúcnosti nášho zdravotníctva. Dohodnú sa už konečne s lekármi?

Na Úrade vlády SR pokračujú v utorok rokovania k zvyšovaniu platov zdravotníkov. Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský pred stretnutím potvrdil, že lekári svoj postoj nemenia a trvajú na svojich požiadavkách. „V priebehu augusta, ak nedôjde k riešeniam zo strany vlády, tak začneme zbierať už konkrétne výpovede,“ vyhlásil šéf lekárskych odborárov. Aktuálne je podľa neho ochotných podať výpovede za požiadavky približne 3500 lekárov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  2. Zľava minister financií SR Igor Matovič, predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽaNO).
  3. Zdravotníci na jednotke všeobecnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti urgentného príjmu v Trebišove, archívna snímka.
  4. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Lekárski odborári sú podľa Visolajského ochotní urobiť všetko pre to, aby sa výpovede lekárov nezopakovali. Uvítali by, ak by v utorok padlo rozhodnutie a vláda predstavila konkrétny návrh riešení, nevylúčil však ochotu ďalej rokovať, ak by sa tak nestalo. „Má to v rukách vláda. Nie je to len o tom, aby sa zabránilo výpovediam lekárov. My sme tu za to, aby sa zabránilo personálnemu kolapsu zdravotníctva,“ dodal. 

O mzdách sa na úrade vlády rokovalo aj v júli, na konkrétnom návrhu sa nedohodli. Podľa Visolajského sú lekári naďalej ochotní podať výpovede, ak nebudú splnené ich požiadavky. Tie sa týkajú reformy vzdelávania mladých lekárov, podpory lekárskych fakúlt, poriadku vo financovaní nemocníc či zabezpečenia nemocničných oddelení adekvátnym počtom personálu. Lekári tiež žiadajú zvýšenie platov sestier a priblíženie sa miezd lekárov slovenských nemocníc situácii v okolitých krajinách. Návrh zvýšenia platov sa mal pôvodne predstaviť koncom júna.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Úrade vlády sa rozhoduje o budúcnosti nášho zdravotníctva. Dohodnú sa už konečne s lekármi?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku