tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ukrajinská generálna prokurátorka Iryna Venediktovová.
Už odvolaná ukrajinská generálna prokurátorka Iryna Venediktovová. Foto: tasr/ap

Chystala Moskva vraždu ukrajinských prominentov? Kyjev zatkol mužov údajne najatých Ruskom!

Ukrajinské bezpečnostné zložky zadržali dve osoby pracujúce pre ruské tajné služby, ktoré plánovali zabiť ukrajinského ministra obrany a šéfa hlavnej správy vojenskej rozviedky ukrajinského ministerstva obrany (GUR). S odvolaním sa na Bezpečnostnú službu Ukrajiny (SBU) o tom v pondelok informovala agentúra Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pohraničná zóna hraničná tabuľa informačná ukrajina
  2. Dmitrij Medvedev.
  3. Predstaviteľ Pentagónu pre obrannú politiku Colin Kahl.
  4. Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj
  5. Volodymyr Zelenskyj

Podľa Reuters ukrajinská SBU prekazila sprisahanie ruskej vojenskej rozviedky (GRU), ktorá chcela využiť sabotážnu skupinu na vykonanie troch vrážd – okrem vrážd ministra obrany Olexija Reznikova a šéfa GUR Kyryla Budanova bola v pláne aj vražda nemenovaného prominentného ukrajinského aktivistu.

SBÚ: Jeden je z Luhanskej oblasti, ďalší z Kyjeva

Agentúra Reuters upozornila, že tieto tvrdenia sa jej neporadilo overiť z nezávislých zdrojov. Moskva ani ruské štátne médiá na vyhlásenie Ukrajiny bezprostredne nereagovali.

Podľa SBU jedným zo zadržaných podozrivých je obyvateľ Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny, ovládanej Ruskom podporovanými separatistami. Druhým zadržaným je Kyjevčan. Za každú z vrážd mali dostať až 150.000 dolárov (147.073 eur), uviedla SBU.

Muž z Luhanskej oblasti vstúpil na územie Ukrajiny z Bieloruska a bol zadržaný v meste Koveľ vo Volynskej oblasti na severozápade Ukrajiny, a to spolu s obyvateľom Kyjeva, píše sa vo vyhlásení SBU.

Nedávno robil Zelenskyj personálne čistky

SBU sa v posledných týždňoch dostala do centra pozornosti po tom, ako prezident Volodymyr Zelenskyj v júli odvolal jej šéfa Ivana Bakanova i generálnu prokurátorku Irynu Venediktovovú. Svoje rozhodnutie prezident zdôvodnil odhalením desiatok prípadov, keď sa zamestnanci spomínaných úradov dopustili spolupráce s Ruskom.

Reuters pripomenul, že po tom, ako Rusko 24. februára začalo inváziu na Ukrajinu, je ochrana najvyšších predstaviteľov Ukrajiny mimoriadne prísna. Kyjevská vládna štvrť je ohradená kontrolnými stanovišťami, na ktorých hliadkujú ozbrojení muži. V oknách a vchodoch vládnych budov sú navŕšené vrecia s pieskom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystala Moskva vraždu ukrajinských prominentov? Kyjev zatkol mužov údajne najatých Ruskom!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku