eReport.sk
Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. žiada o počkanie s treťou dávkou
Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: tasr/ap

WHO kritizuje bohaté krajiny: Zbytočne sa ženiete za tretími dávkami vakcín!

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu kritizovala bohaté krajiny za to, že sa náhlia s podávaním tretích dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19. Milióny ľudí na svete ešte nedostali ani prvú dávku, pripomína WHO, informovala agentúra AFP.

Musíme pomôcť aj iným

Podľa expertov WHO nie je k dispozícii dostatok dôkazov o tom, že dodatočné dávky vakcín sú potrebné. Ich podávanie v období, keď mnohí ľudia na svoje prvé dávky stále len čakajú, experti označili za nemorálne. „Plánujeme rozdať ďalšie záchranné vesty ľuďom, ktorí už záchranné vesty majú, a ďalších ľudí nechávame utopiť sa bez jedinej záchrannej vesty,” povedal riaditeľ programu WHO pre mimoriadne situácie Mike Ryan.

Treba zaočkovať najmä zraniteľných

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus povedal, že “rozhodujúce je” zaočkovať a chrániť najviac zraniteľných ľudí predtým, ako sa začne s podávaním tretích dávok. Tedros ešte v stredu 4. augusta vyzval na odloženie podávania tretích dávok vakcín proti koronavírusu, aby boli očkovacie látky dostupné aj pre chudobné krajiny. Viaceré krajiny však s podávaním tretej dávky už začali s cieľom bojovať proti delta variantu koronavírusu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC)
  2. Príprava vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca vo vakcinačnom centre v nemeckom Ebersbergu.
  3. Delta variant, koronavírus, covid

USA má termín

Predstavitelia amerických zdravotníckych úradov v stredu oznámili, že Spojené štáty začnú na budúci mesiac distribuovať tretie dávky očkovacích látok proti covidu, pretože nové dáta ukazujú, že ochrana proti ochoreniu sa časom zhoršuje.

Zdroj: tasr


      

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO kritizuje bohaté krajiny: Zbytočne sa ženiete za tretími dávkami vakcín!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport