eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Honba za pôvodom koronavírusu: WHO vyzvalo svetových expertov, aby sa zapojili do výskumu!

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala v piatok expertov, aby sa pripojili k novej poradnej skupine WHO v snahe ďalej skúmať pôvod pandémie koronavírusu. Informoval o tom agentúra AP.

WHO uvádza, že do 10. septembra chce do svojej novej vedeckej poradnej skupiny začleniť 25 osôb s príslušnými odbornými znalosťami. Táto skupina by poskytovala WHO nezávislé analýzy doteraz vykonanej vedeckej práce s cieľom určiť pôvod koronavírusového ochorenia COVID-19 a poskytovala by organizácii poradenstvo o ďalších potrebných krokoch. Poskytovala by aj usmernenia ku kritickým problémom súvisiacim s potenciálnym výskytom iných vírusov, ktoré môžu vypuknúť, ako sú MERS a ebola.

Hľadajú pôvod vírusu

Tím medzinárodných expertov vedený WHO vydal v marci predbežnú správu, podľa ktorej je “extrémne nepravdepodobné”, že by bol pôvod ochorenia COVID-19 spojený s laboratóriom v čínskom meste Wu-chan. Aj keď si väčšina expertov myslí, že vírus s najväčšou pravdepodobnosťou preskočil na človeka zo zvierat, teória, že išlo o laboratórium, získala v posledných mesiacoch na obrátkach. Americký prezident Joe Biden nariadil tajným službám preskúmanie tejto možnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC)
  2. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. žiada o počkanie s treťou dávkou

Nemôžeme vylúčiť ani umele vytvorenie

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus minulý mesiac uznal, že je “predčasné” vylúčiť teóriu úniku z laboratória. Vedúci tímu WHO počas návštevy Číny vyjadril obavy z bezpečnostných štandardov v laboratórnom zariadení vo Wu-chane, ktoré sa nachádza blízko miesta, kde boli zistené prvé prípady ochorenia COVID-19.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Honba za pôvodom koronavírusu: WHO vyzvalo svetových expertov, aby sa zapojili do výskumu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport