eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Vystrašený Kollár: Ako to teraz vysvetlíme ľuďom?


Napriek tomu, že na to upozorňovali viacerí odborníci, zostali po rozhodnutí Ústavného súdu SR niektorí politici poriadne zaskočení. Stopka referendu nepríjemne prekvapila aj predsedu parlamentu Borisa Kollára, ktorý je naštvaný.

„Rešpektujem rozhodnutie Ústavného súdu a z právneho hľadiska má absolútnu pravdu,“ zauvažoval šéf koaličnej strany Sme rodina. „Ale ako občan som nahnevaný. Ak sa raz podpíše pod referendum 600 000 ľudí, tak sa má uskutočniť. Ako to teraz vysvetlíme ľuďom?“ zdesil sa Kollár, podľa ktorého sa mali ľudia slobodne rozhodnúť. „Vox populi, vox dei (pozn. Hlas ľudu, hlas boží) teraz nebude naplnené,“ zúfa si šéf národnej rady.

Viac o stopke pre referendum si prečítate tu:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Eduard Bárány počas tlačovej konferencie
  3. Musia byť vyhostení
  4. Peter Pellegrini na snímke z videa.

Lenže podľa exministra spravodlivosti a bývalého sudcu Štefana Harabina bolo referendum odsúdené na neúspech. Už pred mesiacmi krútil hlavou nad znením referendovej otázky. „Neviem, akí právni diletanti to písali,“ čudoval sa vo svojom blogu a varoval, že výsledky referenda by niekto mohol napadnúť na Ústavnom súde. „To znamená, že ak by aj referendum dopadlo úspešne, tak skončí na Ústavnom súde, ktorý ho vzhľadom na jeho personálne obsadenie rovno vyhlási za neústavné. Kotleba to asi nevie, ale Pellegrini i Fico to vedia veľmi dobre,“ vyhlásil Harabin začiatkom tohto roka. Podľa neho išlo celý čas iba o zbieranie politických bodov.

Podľa Harabina Fico vedel, ako celá akcia s referendom dopadne. Išlo len o zbieranie politických bodov. – Foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vystrašený Kollár: Ako to teraz vysvetlíme ľuďom?