eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

VIDEO Nádej na referendum žije. Kollár chce meniť ústavu

Rozhodnutie Ústavného súdu, ktoré dalo stop pre referendum, má zaujímavú dohru. Prezidentka Zuzana Čaputová totiž naznačila, že ak sa podarí spraviť úpravy v Ústave SR, je pripravená ho vyhlásiť. Toho sa chytil šéf koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár.

„Jediná možnosť, ako naplniť to, aby sa ľudia mohli v referende vyjadriť či skrátia volebné obdobie, je zmena zákona v parlamente,“ zamyslel sa vo svojom videu šéf parlamentu. Mimoriadna schôdza by sa mala konať koncom júla.

„Do tejto schôdze chcem dať procedurálny návrh, aby sme upravili zákon tak, aby sme toto referendum mohli vypísať. Urobila by to národná rada, prijali by sme takýto zákon a pani prezidentka by toto referendum vypísala. V septembri, októbri, možno v novembri, ako by sme to stíhali, by toto referendum mohlo byť,“ robí si nádeje Kollár, ktorý ešte nevie, ako na tento nápad zareagujú koaliční partneri.

Boris Kollár (Sme rodina)

Kollár chce dať procedurálny návrh na zmenu zákona už v júli. – Foto: tasr

Zatiaľ sa ozval bývalý podpredseda parlamentu a člen strany Za ľudí Juraj Šeliga a nevyzerá to, že by mal pre zmenu Ústavy SR nejaké pochopenie. „V prvom rade je potrebné povedať, že ústava nesmie byť trhací kalendár. Meniť ústavu na počkanie po rozhodnutí Ústavného súdu, ktoré sa niektorým politikom nepáči, by bol nebezpečný precedens. Znamenal by prístup – „Nepáči sa nám rozsudok súdu? Zmeňme zákon.” Rozhodnutie Ústavného súdu je potrebné rešpektovať a nie sa plašiť a okamžite hľadať cesty ako ho prelomiť,“ tvrdí Šeliga, ktorý si o novelizácii ústavy myslí, že ide o zlý nápad.

Šeliga zo Za ľudí je proti novelizácii Ústavy SR. Ide vraj o nebezpečný precedens. – Foto: tasr

Emócie a únava sú zlým radcom a hlavne sú skúsenými politikmi ľahko zneužiteľné. To, že nemôžeme dookola rozhodovať, že táto vláda alebo iná vláda nemá vládnuť štyri roky je práve zárukou, že vláda a parlament môžu pracovať a nie stále robiť kampaň, aby mohla pracovať,“ dodal.

Viac o stopke pre referendum si prečítajte tu:

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  2. Boris Kollár a Eduard Heger.
  3. Richard Sulík (SaS) a Boris Kollár (Sme rodina)
Zdroj: fb/BorisKollarOfficial

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport