eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina)
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO Kollár pripúšťa predčasné voľby! Vyrušuje ho nezákonnosť obvinení aj manipulácia svedkov

AKTUALIZOVANÉ – Zrušenie obvinení pre exšéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského poukázalo na ich nezákonnosť. Pokiaľ by sa v nezákonnosti obvinení či v manipulácii svedkov malo pokračovať, hnutie Sme rodina sa na tom nechce zúčastňovať a začalo by s koaličnými partnermi rozhovory o predčasných voľbách. Na tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina).

Na dnešnej tlačovke spoločne s Kollárom a poslancami Sme rodina vystúpil pred novinármi aj obhajca Vladimíra Pčolinského Ondrej Urban.

Advokát Vladimíra Pčolinského Ondrej Urban počas tlačovej konferencie na tému Prepustenie Vladimíra Pčolinského, bezpečnostná situácia na Slovensku a závažné politické vyhlásenie 31. augusta 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

Pre nás je neprijateľné, keď sme proti niečomu bojovali v opozícii, namietali sme nezákonnosti, že by sme teraz boli ticho. Nechceme sa na tom zúčastniť.

Milan Krajniak, minister práce

“Pokiaľ by niečo takéto malo pokračovať, nie sme ochotní sa na tom zúčastňovať. Potom je čestné povedať ľuďom, aby znova rozhodli v predčasných voľbách,” povedal Kollár.

“Dnes sú už jasné dôkazy na to, že sa to dialo”

Šéf Sme rodina podľa svojich slov nechce byť súčasťou toho, že by sa za tejto vlády vytvárala skupinka, ktorá by si privatizovala spravodlivosť, hoci aj v mene “peknej” myšlienky boja proti korupcii či očisty spoločnosti. “Dnes sú už jasné dôkazy na to, že sa to dialo,” povedal Kollár s tým, že keď na to Pčolinský upozornil, našli sa dvaja kajúcnici a prišlo jeho obvinenie.

Minister práce a podpredseda Sme rodina Milan Krajniak pripomenul, že ešte pred polrokom upozorňovali na to, že nechcú zažívať to, čo sa dialo za minulej vládnej garnitúry, keď sa kauzy zametali pod koberec. Od začiatku boli presvedčení, že stíhanie Pčolinského bolo nezákonné. “Pre nás je neprijateľné, keď sme proti niečomu bojovali v opozícii, namietali sme nezákonnosti, že by sme teraz boli ticho. Nechceme sa na tom zúčastniť,” povedal minister.

Jeho krok vnímame s veľkým rešpektom a ako počin k tomu, aby sa na policajné prezídium nenazeralo krivým uhlom.

Boris Kollár o odstúpení Kovaříka.

Generálna prokuratúra SR zrušila obvinenia Pčolinského z prijímania úplatku a podplácania. Exšéf SIS bol v utorok zároveň prepustený z väzby. Pčolinský po svojom prepustení vyhlásil, že od počiatku boli jeho obvinenia nezákonné a neboli založené na pravdivých informáciách. Jeho obhajcovia poukázali na 17 porušení Trestného poriadku a 11 porušení Trestného zákona.

Kovaříkov krok vnímajú sa veľkým rešpektom

Boris Kollár ocenil rozhodnutie Petra Kovaříka skončiť vo funkcii policajného prezidenta po tom, ako bolo voči nemu vznesené obvinenie. Spolu s ministrom práce Milanom Krajniakom (Sme rodina) vnímajú jeho krok ako snahu predísť spochybňovaniu činnosti Prezídia Policajného zboru.

“Jeho krok vnímame s veľkým rešpektom a ako počin k tomu, aby sa na policajné prezídium nenazeralo krivým uhlom. Veľmi si to vážime a myslím si, že sa správne rozhodol, aby ten natlakovaný hrniec istým spôsobom vyfučal,” reagoval Kollár s tým, že aj opozícia mohla cez osobu Kovaříka následne spochybňovať činnosť polície.

Ak by policajný šéf neodstúpil, bol by to dvojaký meter

Krajniak dodal, že Kovaříkovo rozhodnutie si zaslúži rešpekt. Minister poznamenal, že ak by aj po vznesení obvinenia ostal vo funkcii šéfa polície, bol by to “do očí bijúci dvojaký meter” v porovnaní s tým, že vyšetrovateľka úradu inšpekčnej služby Diana Santusová bola postavená mimo služby už na základe podozrení.

Kovařík tvrdí, že si nevie predstaviť zotrvať vo funkcii policajného šéfa ako obvinený. Krajská prokuratúra v Bratislave ho obvinila 26. augusta.

Policajný prezident Kovařík o odchode z funkcie aj Policajného zboru informoval v utorok. Na ministerstvo vnútra už doručil žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru. Odísť chce k 15. septembru, po návšteve pápeža Františka na Slovensku. Odchádza do civilu.

Kovařík tvrdí, že si nevie predstaviť zotrvať vo funkcii policajného šéfa ako obvinený. Krajská prokuratúra v Bratislave ho obvinila 26. augusta zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Kovařík obvinenie odmieta a podal voči nemu sťažnosť. 

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Maroš Žilinka.
  2. Vladimír Pčolinský.
  3. Tomáš Taraba počas tlačovej konferencie
  4. Peter Pellegrini.
  5. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  6. NAKA
  7. Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kollár pripúšťa predčasné voľby! Vyrušuje ho nezákonnosť obvinení aj manipulácia svedkov

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport