eReport.sk
Kate Middleton na premiére Bonndovky, foto: profimedia

Žiadne cestoviny ani dotyky: Kate Middleton musí dodržiavať prísne pravidlá!

Život v britskej kráľovskej rodine sa na prvý pohľad môže zdať ako rozprávka, pri bližšom preskúmaní má do nej však veľmi ďaleko.

Členovia monarchie sa síce majú ako v bavlnke, avšak ich komfort je vykúpený dodržiavaním prísnych pravidiel. Kate Middleton si počas svojho pôsobenia v britskej kráľovskej rodine získala srdcia mnohých a verejnosťou býva dokonca veľakrát označovaná za vôbec najobľúbenejšieho člena monarchie. Stala sa aj módnou inšpiráciou pre tisíce žien po celom svete. Rada nosí oblečenie popredných svetových návrhárov, prechádza sa v drahých autách, hlavu skladá v spálňach prepychových palácov a môže si prakticky dovoliť všetko, na čo si len ukáže. Na prvý pohľad jej príbeh pripomína rozprávku, pod pozlátkom sa však nachádza pre mnohých nepredstaviteľná nočná mora.

Prvá odchádza kráľovná

Všetci členovia britskej kráľovskej rodiny totiž musia dodržiavať prísne pravidlá, ktoré nastolí sama kráľovná. Ich zoznam je rozsiahly, niektoré z bodov ale priťahujú pozornosť verejnosti viac ako iné. Napríklad počas rodinných udalostí, kedy sa všetci členovia stretnú, nikto nesmie odísť skôr, než ide kráľovná spať. Nezáleží pritom vôbec na tom, kto je ako unavený. Kým sa do svojho lôžka neodoberie sama hlava monarchie, všetci musia zostať hore. Podľa webu Daily Record však práve toto pravidlo princezná Diana veľmi rada porušovala.

Len jedna výnimka

Čo sa pravidiel týka, zameriavajú sa aj na interakciu s fanúšikmi kráľovskej rodiny. Členovia monarchie si nesmú so svojimi priaznivcami robiť fotografie a ochranka musí venovať špeciálnu pozornosť tomu, aby sa nikto z verejnosti nikoho z kráľovskej rodiny ani nedotkol. Jediný kontakt, ktorý je povolený, je potrasenie ruky.

Kto by si myslel, že ako členovia britskej kráľovskej rodiny môžu jesť čokoľvek, čo si práve ich jazýčky žiadajú, bol by na omyle. Aj v ich jedálničku je niekoľko položiek, ktorých konzumácia je zakázaná. Kráľovná si na večeru vyberá pokrmy s nízkym obsahom sacharidov, a to znamená, že ich budú konzumovať aj všetci okolo nej. Keď majú niektorí z členov monarchie večer chuť na zemiaky, ryžu alebo cestoviny, musia si ju nechať zájsť.
Ďalej je zakázaná konzumácia morských plodov, aby sa eliminovala prípadná otrava jedlom, alebo foie gras, teda tučná husacia pečeň, ktorá sa pestuje nehumánnym spôsobom. Od roku 2008 sú dokonca vo Veľkej Británii zakázané.

Foto: tasr, profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiadne cestoviny ani dotyky: Kate Middleton musí dodržiavať prísne pravidlá!