eReport.sk
Stíhačky Kyjevu nepošleme
Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr

Biden otáča, stíhačky F-16 Ukrajine nedodáme, tvrdil. Teraz oznámil, že ide so Zelenským rokovať

Vydiera Zelenský niečim Bidena? Americký prezident Joe Biden v utorok oznámil, že bude s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským diskutovať o najnovších žiadostiach Ukrajiny získať vyspelé zbrane na obranu pred Ruskom. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Len tak Rusko prehrá!
  2. Potrebujeme mier!
  3. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  4. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
  5. Sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a rakúsky prezident Alexander Van der Bellen počas tlačovej konferencie v rámci oficiálnej návštevy Slovenska v Bratislave 31. januára 2023.

„Budeme sa rozprávať,“ povedal Biden novinárom v Bielom dome. Predtým dôrazne odpovedal „nie“ na otázku, či je za poslanie amerických stíhačiek F-16 na Ukrajinu.

Prezident USA už v pondelok vyhlásil, že Spojené štáty Ukrajine na obranu pred ruskými silami nedodajú bojové stíhačky F-16. Aj keď Biden odpovedal, že sa rozhovor nebude týkať stíhačiek, tvrdil už aj to, že USA nedodá Ukrajine tanky. Nakoniec si Zelenský presadil svoje. A Biden mu ustúpil.

Žiadosti Ukrajiny

Francúzsky prezident Emmanuel Macron ich dodanie nevylúčil, zdôraznil však, že musí byť splnených viacero podmienok.

Ukrajina v uplynulých dňoch zvýšila úsilie o získanie stíhačiek od západných spojencov. Žiada o ne len krátko po oznámení USA a Nemecka, že Kyjevu dodajú moderné tanky Abrams a Leopard 2.

Kamaráti Biden so Zelenským, alebo?

Ešte v roku 2014, sa prevalila informácia, že Hunter Biden sedí v predstavenstve Burisma Holdings. Ide o najväčšiu súkromnú plynárenskú spoločnosť na Ukrajine. Syn Joe Bidena mal na starosti hospodárstvo, právnu stránku a „podporu spoločnosti v rámci medzinárodných organizácií.“

Firmu mal tunelovať, až do chvíle, keď sa na jeho podvody neprišlo. Zaujímal sa o ne dokonca aj Rudy Giuliani, bývalý starosta New Yorku, ktorý bol v tej dobe Trumpovým právnikom. Nelegálne konanie Huntera Bidena vyšetrovala aj Ukrajina.

Za záhadných okolností bolo ukončené potom, ako sa k moci dostal Bidenov priateľ, Volodymyr Zelenskyj, Niektoré zahraničné média, dokonca prinášajú aj správy, že Biden starší Zelenskému hrozil, že jeho krajine už Amerika nikdy neposkytne žiadnu finančnú injekciu.

Zdroj: tasr,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden otáča, stíhačky F-16 Ukrajine nedodáme, tvrdil. Teraz oznámil, že ide so Zelenským rokovať

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti