eReport.sk
Len tak Rusko prehrá!
Britský minister financií Rishi Sunak. Zdroj: wikipedia/hm treasury – flickr

Británia zrýchli pomoc Ukrajine, Sunak na to vyzýva i spojencov: Len tak Rusko prehrá!

Len tak Rusko prehrá! Premiér Spojeného kráľovstva Rishi Sunak podporuje zrýchlenie pomoci Ukrajine. Po ukončení previerky britského prístupu k tejto otázke dospel premiér k záveru, že z „predlžovanej patovej situácie“ v konflikte bude mať prospech Rusko. TASR prevzala utorkovú správu z portálu denníka The Guardian.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kto vlastne platí vojnu?
  2. Štáty sa prikláňajú k Rusku
  3. Zbláznil sa Putin?
  4. Sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a rakúsky prezident Alexander Van der Bellen počas tlačovej konferencie v rámci oficiálnej návštevy Slovenska v Bratislave 31. januára 2023.

Len tak Rusko prehrá!

„Premiér Sunak po nástupe do úradu premiéra preskúmal prístup Spojeného kráľovstva a dospel k záveru, že predlžovaná patová situácia v konflikte prospeje iba Rusku. Preto sa rozhodol, že v úzkej spolupráci s našimi spojencami zrýchli britskú pomoc Ukrajine, aby mala maximálnu šancu uspieť a čo najviac využila príležitosť tam, kde majú ruské sily slabšiu pozíciu,“ napísal hovorca britského premiéra vo vyhlásení, ktoré po utorkovom zasadnutí kabinetu zverejnila tlačová agentúra PA Media.

Dodal, že nová stratégia počíta aj s väčším diplomatickým úsilím a s prípravou plánov na obnovu Ukrajiny skončení konfliktu.

Lietadlá

Hovorca premiéra takisto uviedol, že by nebolo „praktické“, aby Británia poslala svoje bojové lietadlá na Ukrajinu. Kyjev o ne naliehavo žiada, aby zvýšil svoju bojovú silu a mohol na jar prelomiť ruské línie.

Vo vyhlásení premiérovho hovorcu sa píše: „Bojové lietadlá Spojeného kráľovstva sú mimoriadne sofistikované a trvá mesiace, kým sa na nich niekto naučí lietať. Vzhľadom na to sme presvedčení, že nie je praktické poslať tieto lietadlá na Ukrajinu. Spojené kráľovstvo bude ďalej diskutovať s našimi spojencami o tom, čo je podľa nás ten správy prístup.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia zrýchli pomoc Ukrajine, Sunak na to vyzýva i spojencov: Len tak Rusko prehrá!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti