eReport.sk
Môže ho to stáť parlament
Poslanec za OĽANO Jozef Pročko a jeho šéf Igor Matovič. Zdroj: tasr

Všetko to je len hra na voličov! Tomáš: OĽANO sa podmienkami pre Ódora chce len zviditeľniť!

Podmienky hnutia OĽANO a priatelia pre premiéra Ľudovíta Ódora na prípadnú podporu jeho vlády slúžia na zviditeľnenie sa pred voľbami a sú nesplniteľné. V nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to povedal nezaradený poslanec Erik Tomáš pôsobiaci v Hlase-SD. Podobne to vidí poslanec Juraj Krúpa (SaS). Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš reagoval, že každý má právo povedať, za akých okolností je ochotný podporiť vládu.

Všetko to je len hra na voličov

Odmenu 500 eur za účasť vo voľbách považuje Tomáš za nesplniteľnú chiméru. „OĽANO si chce zachrániť zadok vo voľbách,“ vyhlásil. Krúpa označil tento postup za klasické OĽANO. Dodal, že hnutiu už nikto neuverí protikorupčný boj, pretože sa napríklad nevyjadrili k podozreniam okolo Sme rodina. „Preto si myslia, že s 200 eurami pre dieťa vyhrajú voľby,“ povedal.

OĽANO sa podmienkami pre Ódora chce len zviditeľniť

Šipoš povedal, že Ódor sa musí snažiť rokovať, aby získal podporu. „Od začiatku sme hovorili, že nebudeme zarezávať túto vládu, ale že ani nebudeme dávať ‚bianco‘ šek,“ povedal. Stretnutie s premiérom označil za konštruktívne. Hnutie OĽANO a priatelia žiada za podporu vyslovenia dôvery vláde zachovanie príspevku 200 eur na dieťa a presadenie odmeny 500 eur za účasť v septembrových voľbách formou skráteného legislatívneho konania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. veľké fiasko a Hegerova hanba
  2. Heger popiera Ficove slová
  3. Ficov odkazuje vláde
  4. Dotknutá Remišová o Sulíkovi

Ódor dôveru parlamentu zrejme nezíska

Krúpa aj Tomáš si myslia, že vláda Ódora nezíska v parlamente dôveru. Šipoš verí, že vláda dostane dôveru, ak sa Ódorovi podarí splniť ich podmienky. Tomáš dodal, že Hlas-SD od začiatku deklaroval nepodporu úradníckej vláde, keďže neprešla voľbami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Všetko to je len hra na voličov! Tomáš: OĽANO sa podmienkami pre Ódora chce len zviditeľniť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php