tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook MK

Vrchol drzosti! Primár opisuje ďalší nechutný podvod s pozitívnymi testami

Poniektorí Slováci to majú skrátka v povahe. Hľadať spôsob ako oklamať systém. V poslednej dobe sa množia prípady podvodne získaných covid preukazov. Primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský opisuje ale ďalší nechutný podvod. Tentoraz by mali zbystriť na odberných miestach.

Kulkovský je na sociálnej sieti veľmi aktívny. Propaguje očkovanie a rád sa vyjadruje aj k iným celospoločenským témam. A tak ho jeden jeho fanúšikov upozornil na podvody, ktoré sa dejú na odberných miestach. Čitateľ mu písal o skúsenosti z Kysúc.

„Podvod prebieha jednoducho. V prípade pozitivity PCR testu osloví dotyčná osoba ľudí vo svojom okolí a ponúkne im pomoc s obdržaním Covid passu. V prípade záujmu zozbiera za určitú finančnú odmenu občianske preukazy záujemcov a ako pozitívna osoba obehne viaceré odberné miesta,“ začína opisovať ako prebieha nekalá činnosť. Človek, ktorý má pozitívny test tak obehne viaceré odberné miesta a na každom sa predstaví ako iná osoba, pravdaže rovnakého pohlavia a podstúpi test s pozitívnym výsledkom. „Vzhľadom k tomu, že rýchla identifikácia je sťažená nosením respirátorov a táto kontrola nie je ani intenzívna, nie je problém systém obísť,“ šokuje lekár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. top1 Nicholsonová
  2. Primár Jakub Hložník

Poprosil teda pracovníkov odberných miest o zodpovednú kontrolu identifikačných údajov testovaných, vrátane vizuálnej identifikácie testovaného. Ďalším už medializovaným spôsobom, ako sa snažia ľudia obísť systém, je fiktívne očkovanie v niektorých ambulanciách všeobecných lekárov. Na takéto praktiky upozornila aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. V tomto prípade za úplatok lekár vakcínu nepichne, vyhodí ju a pacientovi vydá potvrdenie o očkovaní.

Lekár nezabudol zdôrazniť, že trestného činu sa dopúšťajú obidve strany a pridal aj odkaz pre podvodníkov: „Nikoho neoklamete tak veľmi, ako sami seba. Hanbite sa.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vrchol drzosti! Primár opisuje ďalší nechutný podvod s pozitívnymi testami

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku