eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: tasr

Nicholsonová vie ako podporiť očkovanie: Zablokujte Facebook Blahu a Fica

Matovič sa oháňa 500-eurovými poukážkami pre seniorov. Po nie veľmi vydarenej očkovacej lotérii chce takto motivovať dôchodcov k očkovaniu. Partia okolo Sulíka má s týmto návrhom ale problém. Po odchode z SaS si prekvapivo liberálov z ďalekého Bruselu zastala aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. A ponúka iné riešenie.

Vláda na svojom včerajšom rokovaní schválila 500-eurové poukážky pre seniorov ako motiváciu k očkovaniu. Nie je zatiaľ jasné v akých prevádzkach ich budú môcť naši dôchodcovia využiť.
Matovič by bol rád, keby sa každý, kto do konca roka dovŕši 60 rokov, zaregistroval na očkovanie do Vianoc. Seniori, ktorí už sú zaočkovaní treťou dávkou, získavajú poukaz automaticky.

Problémy ale robí SaS. Sulíkovci sa pri hlasovaní v parlamente zdržia, alebo dokonca budú proti návrhu. „Takýmto krokom dehonestujeme alebo devalvujeme samotnú vakcínu. Ľudia by sa mali dať zaočkovať preto, lebo majú obavu o svoj život a zdravie a nie preto, že im za to niekto zaplatí,“ myslí si Sulík.

Na Sulíkovu stranu sa postavila ja Lucia Ďuriš Nicholsonová. „V tomto úplne podporujem SaS. Ani 500 €, ale ani 150 €, ani poukazy na dovolenku,“ tvrdí europoslankyňa. Vakcína, ktorá podľa nej môže dokázateľne zachrániť život, je zadarmo. Odporučila ľuďom aby prestali čítať konšpiračné teórie od „lunetických dezinformátorov,“ A pre vládu má tiež jedno odporúčanie. „Nech vláda zabezpečí zablokovanie FB profilov Blahu a Fica a seniori sa začnú očkovať,“ myslí si politička.

– Foto: FB/luciadnicholsonova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová vie ako podporiť očkovanie: Zablokujte Facebook Blahu a Fica

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti