eReport.sk
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda. Foto: tasr

Vráti sa do politiky bývalý výpravca vlakov? Dzurinda: Na túto otázku ešte neviem odpovedať

Bývalý predseda vlády a exminister zhraničných vecí Mikuláš Dzurinda, ktorý aktuálne vedie think-tank Európskej ľudovej strany, a vyhlasuje stále intenzívne žije politikou tvrdí, že mu chýba adrenalín, ktorý je spätý s úlohou aktívneho politika.

Dzurinda to vyhlásil v obsiahlom rozhovore, ktorý zverejnil v piatok Denník N. Bývalý líder viacerých pravicových politických strán sa netajil tým, že byť politikom ho vždy nesmierne napĺňalo a bavilo. „Vždy som sa rád rozhodoval. Každý máme nejaký defekt, môj spočíva v tom, že sa nielen nebojím rozhodovania, vždy som sa rád rozhodoval. Dokonca som sa pristihol, že vždy, keď išlo o dilemy, som sa cítil celkom dobre, bavilo ma to. Vedel som prijať zodpovednosť. Káva tento adrenalín nenahradí,“ reagoval expremiér.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
  2. Mikuláš Dzurinda
  3. Ivan Korčok.

Dzurinda by bol rád, keby na slovenskej politickej scéne nastala zmena. „Keď sa dnes pozerám na slovenskú politiku, nie je to pekný pohľad – aby som zostal jemný a diplomatický. Ten obraz treba zmeniť,“ podčiarkol.

Aktuálna politická situácia ho vyrušuje

Pri poznámke redaktora, že „počuť rôzne šumy, že sa chystáte na návrat,“ ponúkol takúto odpoveď: „Na túto otázku ešte neviem odpovedať. Nie je to vyhýbavá odpoveď, je to preto, lebo nepoznám ten obraz v celej svojej šírke. Ale je pravda, že ma vyrušuje, čo sa doma deje. Vyrušuje ma úroveň súčasnej politickej kultúry, všímam si, ako sa zadlžujeme, ako ekonomicky stagnujeme. Musel by som byť veľmi necitlivým človekom, aby som nepremýšľal, čo s tým.“

Po zemetrasení v strane už nechcel ísť ani za poslanca

Dzurindova profesionálna kariéra nebola iba o politike. Podľa medializovaných informácií z čias, kedy bol predsedom vlády, v lete 1975 po prvom ročníku štúdia na vysokej škole robil praktickú skúšku výpravcu na kežmarskej železničnej stanici. Krátky čas pôsobil ako výpravca aj v Spišskej Belej a Huncovciach v okrese Kežmarok.

Pripomíname, že Dzurinda sa rozhodol nekandidovať do NR SR 1. februára 2010. Stalo sa tak po sérii obvinení z netransparentnosti financovania SDKÚ -DS, ktorej bol predsedom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vráti sa do politiky bývalý výpravca vlakov? Dzurinda: Na túto otázku ešte neviem odpovedať

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti