eReport.sk
Von der Pfizer?
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Foto: tasr/ap

Európsky parlament predvoláva Ursulu von der Leyneovú: Chceme pravdu o Pfizeri!

Von der Pfizer? Ako sme vás v minulosti informovali, na pôde Európskeho parlamentu začalo vyšetrovanie spoločnosti Pfizer. Vďaka vypočutiu zástupkyne spoločnosti Jenine Small, potom ako odmietol prísť vypovedať riaditeľ Albert Bourla, sme sa dozvedeli napríklad to, že vakcíny, ktoré mali zaručiť, že sa vírus covidu nebude šíriť, nikdy neboli na zabránenie šírenia vírusu testované. A taktiež o podozrivých, začiernených zmluvách a fakte, že predsedníčka EK Ursula von der Leyenová nakupovala milióny vakcín za miliardy eur, cez smsky. Tak ako si iní objednávajú pizzu. O najnovšom vývoji udalostí v tejto kauze, informuje Politico.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je vakcína sloboda alebo smrť?
  2. Za všetko môžu zvýšené úmrtia
  3. Vakcíny ako biologická zbraň?
  4. Profesionálny šípkar Mensur Suljovic.

Pozvánka od výboru

Predsedníčku EK si predvolali europoslanci Výboru EP pre COVID-19. Pozvánku pani von der Leynovej zaslala predsedníčka, belgická europoslankyňa Kathleen Van Brempt. Zákonodarcovia sa chcú opýtať von der Leyenovej na jej úlohu pri uzavretí masívnej zmluvy o nákupe vakcín. A textových správach, ktoré si vymenila s riaditeľom Pfizeru.

Von der Pfizer?

Heiko von der Leyen, jej manžel sa v decembri 2020 sa stal lekárskym riaditeľom americkej biofarmaceutickej spoločnosti Orgenesis . Tá je prepojená práve so spoločnosťou Pfizer. Ak by ste si mysleli, že by mohlo ísť o akýsi stret záujmov, potom ste iste „hoaxer,“alebo na omyle.

Chceme pravdu!

Von der Leyenová doteraz poskytla len jedno vyhlásenie a to, že smsky EK neuchováva. Nevyjadrila sa ani len k tomu, že všetci okrem bežných smrteľníkov vedeli, že vakcíny nedokážu zabrániť prenosu vírusu. Takže tá vakcína, až taká sloboda nebola.

Naopak zlé jazyky z lekárskych kruhov tvrdia, že ohrozujú zdravie a tiež, že čím viac očkujeme, tým viac vírus mutuje. Podľa správ z Ameriky, kde už zaznamenali x tý nový variant, možno na tom „za mak pravdy“ bude..

„Európska únia vynaložila počas pandémie obrovské množstvo verejných zdrojov na výrobu a nákup vakcín. Práve preto má parlament, ale i verejnosť právo na transparentné informácie,“ uviedla v pozvánke Kathleen Van Brempt.

Privilégiá Pfizeru skončia?

Van Brempt vo svojom vyhlásení uviedla, že výbor požiada aj o zrušenie privilégií spoločnosti Pfizer na prístup do Európskeho parlamentu. V reakcii na Bourlovo odmietnutie poskytnutia výpovede.

Vo svetle Katargate, je informácia, že doteraz spoločnosť Pfizer mala isté privilégia v EP, viac ako zaujímavá. Komu vlastne slúži europarlament?

Belgická europoslankyňa v liste na záver uviedla, že „transparentnosť je nevyhnutná na zabezpečenie dôvery občanov Únie v európske inštitúcie.“ Nuž…

Zdroj: NYT, Politico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Európsky parlament predvoláva Ursulu von der Leyneovú: Chceme pravdu o Pfizeri!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti