eReport.sk
O aktivitách svojho muža nevedela
Ilustračnej snímke Eva Kaili, jedna z obvinených. Foto: twitter.com/evakaili, tasr

Obrovský korupčný škandál v europarlamente! Zadržali podpredsedníčku Evu Kaili

Korupčný škandál v europarlamente. Správu o ňom priniesol portál Politico i denník Daily Mail. V Bruseli sa konala rozsiahla policajná akcia. V rámci nej boli zadržaní štyria ľudia. Medzi nimi i podpredsedníčka europarlamentu Eva Kaili z gréckej socialistickej strany Pasok. Skupina je podozrivá z prania „špinavých peňazí“ a korupcie. Kaili bola následne vylúčená zo svojej domovskej strany i zo skupiny Socialistov a demokratov v parlamente.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Futbalový svet v slzách!
  2. Biznis menom covid.
  3. Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
  4. Eva Kailiová na snímke z videa.

V rámci razie prehľadala belgická polícia šestnásť domov. Vyšetrujú ich ako zločineckú skupinu. Belgická federálna prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že podozriví sú aj asistenti niektorých europoslancov. Belgické médiá Le Soir a Knack informovali, že medzi zadržanými spolu s Kaili bol aj Luca Visentini, generálny tajomník Medzinárodnej konfederácie odborových zväzov.

Korupčný škandál v europarlamente!

Súvisí s Katarom. Vyšetrovatelia skúmajú, či sa Katar snažil ovplyvňovať dianie v Európskom parlamente spôsobmi, ktoré „presahujú rámec klasického lobovania.Polícia pri raziách zaistila „asi 600 000 eur v hotovosti,“ mobilné telefóny a počítačové vybavenie.

„Niekoľko mesiacov vyšetrovatelia Federálnej justičnej polície podozrievajú krajinu Perzského zálivu z ovplyvňovania ekonomických a politických rozhodnutí Európskeho parlamentu.“

Z vyhlásenia belgickej prokuratúry

Katar mal ovplyvňovať predstaviteľov „s významným politickým a strategickým postavením.“ Týmto, posielal „značné sumy peňazí“ a „dôležité dary,“ uviedla ďalej belgická prokuratúra.

Táto krajina má dlhodobý problém s porušovaním ľudských práv. Málokto z európskych politikov ju však za to kritizuje. Nejde o Čínu, ani o Rusko.. Katar je totiž obrovským producentom skvapalneného zemného plynu. A ten Európa, ktorá trestá Rusko tým, že nemá dostatočné zásoby plynu, (potvrdí sa to najmä na budúci rok) chce dovážať aj odtiaľto.

Je EP hniezdom korupcie?

Za zmienku v tomto prípade stojí aj vyjadrenie belgickej poslankyne S&D Marie Arena. kancelária jej asistentky bola počas razie zapečatená. Arena, ktorá predsedá parlamentnému podvýboru pre ľudské práva, uviedla, že ju samotná polícia nevypočula.

Pre Politico uviedla, že nerozumie tomu, čo sa deje a dodala, že „Ak to robí Katar, som si istá, že to robia aj ostatné štáty.“

Zdroj: Politico, Daily Mail


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovský korupčný škandál v europarlamente! Zadržali podpredsedníčku Evu Kaili

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti