tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke ruskí vojaci na Ukrajine. Foto: tasr/ap

Rusi vraj sľubujú väzňom amnestiu a dobrý plat. Ak pôjdu bojovať na Ukrajinu

 Rusko verbuje do radov svojej armády aj väzňov a podozrivých, ktorým na výmenu sľubuje zastavenie trestného konania. TASR správu prevzala z agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na vyjadrenia ľudskoprávnych aktivistov.  

O tejto praktike ruskej armády informovala ruská aktivistka Oľga Romanovová, ktorá žije v Berlíne a špecializuje sa najmä na práva odsúdených. Vo svojom príspevku na Facebooku uverejnila niekoľko príkladov z ústavov na výkon väzby v okolí Moskvy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
  3. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (vľavo) počas stretnutia v ukrajinskom meste Ľvov vo štvrtok 18. augusta 2022.
  5. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva

Moskva sa v súvislosti s armádou z veľkej časti spolieha práve na dobrovoľníkov, keďže všeobecná branná povinnosť na doplnenie radov jednotiek bojujúcich na Ukrajine ešte nebola zavedená. Množstvo pouličných inzerátov o tom, že ruská armáda hľadá posily, by totiž mohlo naznačovať, že Rusko má na fronte nedostatok vojakov, píše DPA. Vlastné prápory začali vytvárať aj jednotlivé ruské mestá a regióny. DPA pripomína, že v ruskom justičnom systéme sa súdne konanie spravidla končí usvedčením obžalovaného. Väzni a podozriví preto majú len dve možnosti – ísť za mreže alebo ísť bojovať do vojny.

Verbovanie väzňov do armády potvrdil aj Vladimir Osečkin, ktorý založil portál Gulagu.net na boj proti násiliu v ruských väzniciach a aktuálne žije v exile vo Francúzsku. Podobné praktiky sa podľa neho používajú aj vo väzenských ústavoch v Petrohrade, Riazani, Tveri a Briansku. Podľa agentúry DPA Rusko väzňom sľubuje mesačný plat 100.000 rubľov (približne 1630 eur), ďalšie bonusy, finančné príspevky pre ich príbuzných v prípade ich úmrtia, a amnestiu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi vraj sľubujú väzňom amnestiu a dobrý plat. Ak pôjdu bojovať na Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku