eReport.sk
Toto nie je biznis!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Orbánova vláda to opäť prizvukuje: Vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine neexistuje!

Neexistuje vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine, píše sa vo vyhlásení maďarskej vlády k druhému výročiu vypuknutia vojny na Ukrajine, ktoré zverejnila agentúra MTI. Kabinet premiéra Viktora Orbána preto žiada okamžité prímerie a mierové rokovania.

Vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine neexistuje

V dokumente vydanom Vládnym informačným centrom (KTK) sa uvádza, že 24. februára 2022 Rusko napadlo Ukrajinu, čo znamená koniec minského procesu (mierové dohody z Minska), ktorého rozhodujúcimi účastníkmi boli aj európski aktéri.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zachránilo by ho náboženstvo?
  2. Hrozba pre svetový mier

„Po druhej svetovej vojne a balkánskych vojnách na európskom kontinente opäť zúri otvorená vojna, ktorá spôsobuje nepredstaviteľné straty a utrpenie. Maďarsko smúti za obeťami vojny a súcití s vdovami a sirotami. Maďarsko poskytuje Ukrajine pomoc pri starostlivosti o zranených a vojnových invalidov, podporuje milióny ľudí bez domova a utečencov najväčším programom humanitárnej pomoci vo svojej histórii a aktívne prispieva k zabezpečeniu a obnove dodávok energie pre Ukrajinu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Volajú po ukončení vojny

Vojna by sa podľa Budapešti nemala predlžovať a eskalovať, ale ukončiť. Maďarsko žiada okamžité prímerie a mierové rokovania a vyzýva bojujúce strany, aby tak urobili. Zachovanie suverenity Ukrajiny je základným záujmom Maďarska. A maďarská vláda bude za to na všetkých fórach rozhodne vystupovať, uvádza sa v dokumente.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbánova vláda to opäť prizvukuje: Vojenské riešenie konfliktu na Ukrajine neexistuje!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre