eReport.sk
Ukrajinský vojak vyskakuje z člna na brehu rieky Dneper, foto:tasr

Ukrajina hlási úspech na fronte: Zabila vyše 60 ruských vojakov!

Ukrajinská armáda vo štvrtok uviedla, že v stredu zaútočila na výcvikovú zónu na Ruskom okupovanom východnom brehu rieky Dneper v ukrajinskej Chersonskej oblasti a v dôsledku tohto útoku tam zahynuli desiatky ruských vojakov.

Ukrajina hlási úspech na fronte:

„Najmenej 60 útočníkov sa určite nevráti na svoje bojové pozície,“ uviedla hovorkyňa veliteľstva ukrajinskej armády na juhu Natalija Humenjuková s tým, že ukrajinská armáda zasiahla oblasť, kde cvičili ruské jednotky nasadené do boja o obec Krynky na východnom brehu Dnepru. Neskôr pre AFP dodala, že celkovo tri útoky zasiahli výcvikovú zónu pri obci Podo-Kalynivka, a okolo 60 vojakov „zahynulo alebo utrpelo vážne zranenia“.

Útok

K útoku došlo deň na to, ako ruský minister obrany Sergej Šojgu vyhlásil, že ruské sily dobyli Krynky. Ukrajinská armáda to poprela a uviedla, že ruské sily síce zaútočili na Krynky, ale utrpeli „značné straty“ a ustúpili.

Jeden z najväčších ruských telegramových kanálov Rybar píšucich o vojne vo štvrtok uviedol, že došlo k trom útokom na výcvikovú zónu v oblasti ukrajinského národného parku Oleškivski piski, ktorý sa nachádza asi 15 kilometrov od Kryniek. Dodal, že v tejto obci stále prebiehajú boje a nachádza sa tam malý počet ukrajinských vojakov, ktorí sú zásobovaní z druhej strany Dnepru, ktorú má pod kontrolou Ukrajina.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  3. Putin Zelenskyj
  4. Britský premiér Rishi Sunak.

Ukrajina údajne v utorok uskutočnila podobný útok na výcvikovú zónu neďaleko Ruskom kontrolovaného mesta Volnovacha v Doneckej oblasti. Pravdepodobne tam tiež došlo k mnohým obetiam. Ruská redakcia stanice BBC uviedla, že vojaci z ruskej 36. motostreleckej brigády so sídlom na Sibíri sa zoradili na cvičisku a čakali na príchod veliteľa. Najmenej 60 z nich následne zahynulo.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina hlási úspech na fronte: Zabila vyše 60 ruských vojakov!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre