eReport.sk
Zuzana Čaputová a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Čaputová k výročiu vojny: Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov

Akákoľvek dohoda, ktorá zabezpečí spravodlivý mier na Ukrajine, bude dobrá dohoda. Keďže Ukrajina sa bráni voči agresii na svojom území, musíme rešpektovať predovšetkým vôľu Ukrajincov. V predvečer druhého výročia invázie Ruska na Ukrajinu to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čaputová k výročiu vojny

Už niekoľko mesiacov predtým boli medializované informácie o tom, že takéto niečo Ruská federácia voči Ukrajine chystá. Stále to popierali, hovorili len o cvičení v blízkosti hraníc, potom, že ide o denacifikáciu a mierovú operáciu. Pamätáme si všetky tieto teórie, ktoré sa napokon nepotvrdili,“ priblížila prezidentka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hrozba pre svetový mier
  2. Rázny krok proti Putinovi

Nikto nevedel o krokoch Ruska?

V tom čase podľa nej nikto nevedel, ako sa to bude vyvíjať a ako ďaleko (Rusi) zájdu. „Aj vďaka medzinárodnej i slovenskej pomoci a statočnosti samotných Ukrajincov sa hlavné boje darí udržiavať len na východe. Pod paľbou je celé územie Ukrajiny aj hlavné mesto, sama som po vypuknutí konfliktu Kyjev i územia ďalej na východ navštívila. Vojnu je tam cítiť všade a najmä je všade cítiť obrovskú ľudskú tragédiu,“ zdôraznila prezidentka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová k výročiu vojny: Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre