eReport.sk
Hrozba pre svetový mier
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Biden ďalšími protiruskými sankciami posiela odkaz Putinovi: TOTO je za Navaľného!

Nové americké sankcie uvalené na Rusko prinútia šéfa Kremľa Vladimira Putina zaplatiť ešte vyššiu cenu za vojnu na Ukrajine a smrť lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného. Vyhlásil to v piatok americký prezident Joe Biden, ktorý ohlásil uvalenie vyše 500 nových sankcií proti Rusku.

Biden ďalšími protiruskými sankciami posiela odkaz Putinovi

„Zaistia, že Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za jeho agresiu v zahraničí a represálie doma (v Rusku),“ uviedol Biden. „Ak Putin túto cenu nezaplatí… bude pokračovať a náklady pre Spojené štáty a našich spojencov z NATO a partnerov v Európe a po celom svete narastú,“ upozornil americký prezident.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blížime sa k svetovej vojne?
  2. Budú brať na vojnu aj deti
  3. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  5. Zachránilo by ho náboženstvo?

Nové americké sankcie sú podľa Bidena zamerané na jednotlivcov spojených s uväznením s Navaľného, ktorý zomrel minulý týždeň v trestaneckej kolónii na ruskej Sibíri. Zameriavajú sa tiež na ruský finančný sektor a obranný priemysel, dodávateľské siete, jednotlivcov a subjekty, ktoré sa snažia sankcie obchádzať. „Uvaľujeme tiež nové exportné sankcie na takmer 100 subjektov, ktoré podporujú ruskú vojenskú mašinériu. Prijímame kroky na zníženie príjmov Ruska z energií,“ uviedol Biden.

Biden tlačí na Snemovňu reprezentantov

Zároveň vyzval Snemovňu reprezentantov, aby schválila novú pomoc pre Ukrajinu. „Po dvoch rokoch vojny sa Ukrajinci ďalej bijú s ohromnou statočnosťou, no dochádza im munícia. Ukrajina potrebuje viac zásob od Spojených štátov, aby udržala líniu voči neúnavným útokom Ruska,“ uviedol americký prezident.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden ďalšími protiruskými sankciami posiela odkaz Putinovi: TOTO je za Navaľného!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre