eReport.sk
Zachránilo by ho náboženstvo?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj už neprosí či nežiada, ale doslova nalieha na Kongres USA aby schválil pomoc pre Ukrajinu!


Tak radi by sa bili, no nemajú s čím, s kým, ale najmä za čo. Ukrajina sa nechce Rusku poddať za žiadnu cenu a s vidinou jeho porážky odmieta akokoľvek diskutovať o mieri. Zelenského krédo je: „Buď Rusi odídu z Ukrajiny, alebo ich porazíme!“ Nič medzi tým. Lenže zatiaľ sa nedeje ani jedno, ani druhé. Naopak, Ukrajine dochádza nielen vojenská technika a zbrane, ale aj vojaci a najmä – peniaze.

A tak doslova naliehajú a vyzývajú svojho hlavného „sponzora“, ktorý má však dosť svojich starostí, aby im už konečne znovu pomohol. Ak sa tak nestane, Ukrajinci za to zaplatia svojimi životmi. Takže „sluha národa“ radšej nechá vyzabíjať svojich ľudí ako rokovať o mieri!

Zelenského dokonalá slovná manipulácia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval americký Kongres, aby schválil ďalšiu pomoc pre Ukrajinu. Ak sa tak nestane, Ukrajinci za to zaplatia svojimi životmi, povedal v rozhovore pre americkú televíziu Fox News odvysielanom vo štvrtok. TASR správu prevzala od agentúry AFP. Republikáni v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu zdržujú schválenie novej americkej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 60 miliárd dolárov. Zelenskyj ich preto v rozhovore s Fox News vyzval do akcie.

Cena za pomoc pre Kyjev je teraz oveľa nižšia než náklady, ktoré v prípade úspechu Ruska na Ukrajine bude potencionálne nutné vynaložiť na konfrontáciu s ním.

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny

„Či prežijeme bez pomoci Kongresu? Samozrejme, ale nie všetci,“ povedal Zelenskyj v rozhovore s redaktorom Bretom Baierom, ktorý natočili neďaleko ukrajinského frontu. AFP upozorňuje, že televíziu Fox News uprednostňujú konzervatívni diváci. Podľa Zelenského je pritom cena za pomoc pre Kyjev teraz oveľa nižšia než náklady, ktoré v prípade úspechu Ruska na Ukrajine bude potencionálne nutné vynaložiť na konfrontáciu s ním. Spojené štáty už poskytli Ukrajine pomoc v hodnote desiatok miliárd dolárov a zatiaľ sú jej najväčším sponzorom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  2. Plané sľuby
  3. Volodymyr Zelenskyj

Prostriedky doteraz vyhradené na pomoc sa však minuli a spojenci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v snemovni schválenie novej pomoci zdržujú. Trump je favoritom na republikánsku nomináciu v nadchádzajúcich prezidentských voľbách a stavia sa proti pomoci Kyjevu. Zelenskyj na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii koncom minulého týždňa povedal, že je pripravený vziať Trumpa na front na Ukrajine. Tvorcovia politiky by podľa neho mali osobne vidieť, čo so sebou prináša skutočná vojna.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj už neprosí či nežiada, ale doslova nalieha na Kongres USA aby schválil pomoc pre Ukrajinu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne