tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vysoké Tatry

Vo Vysokých Tatrách vyčíňali búrky! Záchranári mali plné ruky práce.

Viacerým turistom pomáhala Horská záchranná služba (HZS) po tom, ako ich prekvapila búrka, ktorá sa územím Vysokých Tatier prehnala v piatok (22. 7.) popoludní. V niektorých prípadoch zasahoval aj vrtuľník. Informuje o tom HZS.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Počasie, búrka, blesky
  2. Záchranári HZS.
  3. Počasie, búrka, blesky
  4. Na snímke vyvrátený strom
  5. búrka, blesk, počasie
  6. Ľadovec v blízkosti pri vrchole hory Marmolada.


Ako prvý požiadal o pomoc tesne spod vrcholu Čierneho štítu inštruktor horolezectva, ktorý nechcel s ďalšími dvoma osobami riskovať zostup v podmienkach, ktoré nastali náhlou zmenou počasia. Keď už boli letové podmienky priaznivé, postupne ich evakuovali. „Keďže nikto nebol zranený, po medzipristátí boli všetci vysadení pri Chate pri Zelenom plese,“ uvádza HZS.

Horskí záchranári išli na pomoc aj skupine zostupujúcich poľských turistov. „Po príchode do oblasti s reťazami pod Veľkou Svišťovkou pomohli záchranári HZS spolu deviatim osobám, ktoré sa báli pokračovať. Za pomoci lanovej techniky im pomohli prejsť cez reťaze aj úseky chodníka, ktoré vymyla prívalová voda,“ uvádza HZS s tým, že ich sprevádzali až k Chate pri Zelenom plese.

Keďže nasadenie leteckej techniky nebolo možné, HZS vyrazila pozemne na pomoc 60-ročnej turistke, ktorá si na žltom turistickom chodníku z magistrály smerom na Vyšné Hágy poranila nohu a nebola schopná samostatne zostúpiť. Po tom, ako sa počasie zlepšilo, požiadali o súčinnosť aj leteckých záchranárov, ktorí ju evakuovali z terénu a transportovali do popradskej nemocnice.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vo Vysokých Tatrách vyčíňali búrky! Záchranári mali plné ruky práce.

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku