tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Počasie, búrka, blesky
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

SHMU varuje, pozor na búrky! Na strednom a východnom Slovensku platia výstrahy

Na strednom a východnom Slovensku platia v sobotu popoludní a večer výstrahy pred búrkami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe. Výstrahu vydali pre Banskobystrický kraj, platí aj takmer vo všetkých okresoch Žilinského, Košického a Prešovského kraja, ako aj v okrese Prievidza v Trenčianskom kraji.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ľadovec v blízkosti pri vrchole hory Marmolada.

V daných oblastiach by sa podľa odborníkov mohli vyskytnúť búrky spojené s prudkým lejakom, nárazmi vetra a krúpami. Môže to spôsobiť prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov či podjazdov.

„Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch. Poletujúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú riziko pre ľudské zdravie,“ upozornil SHMÚ. Krúpy môžu poškodiť vegetáciu alebo prechodne obmedziť dopravu.

Až do večerných hodín platia takmer na celom území Slovenska aj výstrahy pred vysokými teplotami. V južných oblastiach môžu teploty dosiahnuť až 40 stupňov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMU varuje, pozor na búrky! Na strednom a východnom Slovensku platia výstrahy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku