tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Búrky zabíjali: V Rakúsku prišli o život dve malé deti, v Taliansku muž a žena!

Na najmenej päť stúpol počet obetí búrok, ktoré vo štvrtok zasiahli územie Rakúska. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na servis agentúry APA a miestnych predstaviteľov. Dvaja ľudia vo štvrtok zahynuli a ďalších 100 osôb museli evakuovať, keď nepriaznivé počasie v stredotalianskom regióne Toskánsko vyvracalo stromy z koreňov a odtrhávalo strechy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Počasie, búrka, blesky
  2. Záchranári HZS.
  3. Antarktída.
  4. Počasie, búrka, blesky
  5. žatva poľnohospodárstvo kombajn, obile
  6. Na snímke vyvrátený strom

Traja ľudia zahynuli pri páde stromu v spolkovej krajine Dolné Rakúsko. Hovorkyňa Červeného kríža Melanie Reiterová už predtým informovala o úmrtí dvoch detí vo veku 5 až 8 rokov pri malom jazere v spolkovej krajine Korutánsko na juhu krajiny, kde búrka vyvrátila niekoľko stromov. Približne desiatka ďalších ľudí utrpela zranenia.

Reagoval aj rakúsky kancelár

Na ďalších miestach v Korutánsku búrka strhávala strechy a spôsobila materiálne škody, dodala hovorkyňa. Pre škody spôsobené búrkami bola podľa rakúskych železníc Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) v Korutánsku a susedných spolkových krajinách pozastavená aj železničná doprava. „Silné búrky v Korutánsku dnes stáli životy dvoch detí a ďalším ľuďom spôsobili vážne zranenia,“ napísal na Twitteri rakúsky kancelár Karl Nehammer s tým, že jeho myšlienky sú s rodičmi a príbuznými obetí.

V júni zomrel 82-ročný muž po zosuvoch pôdy vyvolaných silnými dažďami, ktoré spôsobili rozsiahle škody aj v Korutánsku, ktoré hraničí s Talianskom a Slovinskom. V Rakúsku v posledných dňoch panovali výnimočné horúčavy a úrady varovali pred príchodom búrok.

Dve obete búrok zaznamenali aj v Taliansku

Prudký vietor a lejak bičovali oblasť od talianskeho pobrežia až po Florenciu. Prírodné živly pripravili o život muža v meste Lucca a ženu v Carrare. Oboch privalili padajúce stromy, informovali miestne médiá.

Padajúce stromy zranili ďalších štyroch ľudí v kempingu v prímorskom letovisku Marina di Massa. Ďalších štyroch odviezli do nemocnice v stredovekom meste Barga, keď auto, v ktorom sa viezli, zasiahla odtrhnutá strecha, informovala spravodajská stránka Toscana in Diretta. Podľa odborníkov intenzitu a častý výskyt extrémnych prejavov počasia zhoršuje klimatická zmena vyvolaná ľudskou činnosťou. K extrémom patria napríklad vlny horúčav, obdobia sucha a lesné požiare.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Búrky zabíjali: V Rakúsku prišli o život dve malé deti, v Taliansku muž a žena!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku