tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vysoké Tatry

Vysoké Tatry: Pomoc horských záchranárov v noci potrebovali dve české turistky

Pomoc horských záchranárov potrebovali v noci na stredu vo Vysokých Tatrách dve české turistky. Horská záchranná služba (HZS) informovala, že ženy zablúdili na turistickom chodníku medzi Batizovským plesom a Sliezskym domom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Záchranári HZS.
  2. Horskí záchranári z Polonín, ktorí na hraničnom priechode v Ubli pomáhajú s transportom vojnových utečencov z Ukrajiny, v Ubli 15. marca 2022.

„Turistky vyrazili neskoro dopoludnia na túru a na chodníku ich zastihla búrka. Premočené, vyčerpané s miernym podchladením zišli, podľa popisu ich trasy, z magistrály na žltý turistický chodník, vedúci ku Velickému mostu a ďalej do Tatranskej Polianky,“ uvádza HZS na svojej stránke. Keďže boli bez svetla, nevedeli ďalej v tme pokračovať, poblúdili a požiadali o pomoc.

„Naproti im odišli dvaja záchranári HZS z Vysokých Tatier. Turistky našli, zateplili ich a transportovali do ubytovacieho zariadenia,“ dodáva HZS. Horskí záchranári aj v tejto súvislosti apelujú na návštevníkov hôr, aby sa na túru vybrali dostatočne v predstihu. Po tme v teréne môžu totiž veľmi rýchlo stratiť orientáciu a v letnom období je častý aj výskyt búrok najmä v popoludňajších hodinách.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vysoké Tatry: Pomoc horských záchranárov v noci potrebovali dve české turistky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku