tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
FOTO TASR

V júli zahynuli pri zrážkach s vlakom tri osoby. Železnice vyzývajú k opatrnosti

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) evidujú od 4. júla do 31. júla tri smrteľné zrážky s vlakom. V dvoch prípadoch išlo o zrážku vlaku s osobami, v ďalšom prípade o zrážku s cyklistom. Informoval Denis Dymo z odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

ŽSR v tejto súvislosti vyzvali verejnosť k opatrnosti pri pohybe v blízkosti železničnej trate. „Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne,“ upozornil Dymo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nálepka na jednom z áut účastníkov protestu v Bratislave.

Dopravu podľa neho v júli ovplyvnili i vysoké teploty. Železnice prijali viaceré opatrenia, napríklad mimoriadne prehliadky tratí alebo preventívne znižovanie povolenej rýchlosti vlakov v niektorých traťových úsekoch. Dymo ozrejmil, že napriek tomu zaevidovali dve hlásenia o zvlnení či vybočení koľaje.

ŽSR zaznamenali aj prípady vandalizmu, a preto opätovne upozornili na jeho nebezpečné dôsledky. „Vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi. ŽSR preto prosia verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železnici, aby pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a eliminovala trestnú činnosť.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V júli zahynuli pri zrážkach s vlakom tri osoby. Železnice vyzývajú k opatrnosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku