eReport.sk
Slovenskí reprezentanti v štvorkajaku
Slovenskí reprezentanti, foto:tasr

Vlček po zisku štvrtej medaily: Je to obrovská úľava, ďakujem!

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček, Adam Botek získal na OH 2020 bronzovú medailu v K4 na 500 m. Vo finále finišoval tretí so stratou 1,315 s na víťazných Nemcov.

Verili si

„Je to obrovská úľava, tlak a stres bol obrovský. Vedeli sme, že máme na to, aby sme získali bronz. Po štarte sa nám to všetko premietlo, sme šťastní, že sme získali medailu. Verím, že moje úspechy budú inšpiráciou pre mladých kajakárov,” uviedol pre RTVS 39-ročný Vlček. Baláž berie cenný kov ako odmenu za vynaloženú drinu. „Tvrdá robota, ktorú sme odviedli od získania olympijských miesteniek, sa nám vyplatila. Obhájili sme medailové pozície z MS v Szegede i ME v Poznani. Je to niečo úžasné stáť na pódiu na olympiáde.”

Bronz v podobe zadosťučinenia

Pre Boteka je zisk bronzu náplasť za nevydarené vystúpenie v K2 na 1000 m, na tejto trati skončili s Balážom na desiatej pozícii. „Je to najkrajší deň v mojom živote. Dúfam, že sa nám bude takto dariť aj naďalej. Veľmi ma teší, že Erik získal na poslednej olympiáde v kariére štvrtý olympijský kov. Ideme si teraz užiť voľno.” Myšák nechcel porovnávať dve olympijské medaily. „Ťažko povedať, ktorá chutí viac, preteky v Riu i Tokiu boli ťažké. Rozhodlo sa to až v záverečných metroch.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. chodec Matej Tóth si dáva na tréningu megaporciu kilometrov
  3. Peter Sagan, slovenský cyklista, vyhral 10. etapu na Gire
  4. Štvorkajak

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Šport