eReport.sk
V Čechách to vrie! Premiér Fiala má čo robiť, aby to ustál.
Zdroj Foto: FB- český premiér Petr Fiala

Česko sa poriadne buchne po vačku: Vláda schválila meganákup od USA!

Česká vláda v stredu schválila nákup 24 amerických nadzvukových lietadiel F-35. Prvé stroje pre Česko budú hotové v roku 2029. Oznámil to český premiér Petr Fiala, podľa ktorého v tomto období neexistuje lepšie riešenie na plnenie úloh taktického letectva českej armády v nasledujúcich desiatkach rokov.

Česko sa poriadne buchne po vačku

„Prvé lietadlá F-35 budú hotové v roku 2029, kedy na nich českí piloti začnú výcvik v Spojených štátoch, v roku 2031 budú prvé lietadlá priamo v ČR a 24 ich budeme mať do roku 2035,“ oznámil Fiala. Vláda podľa jeho slov postupuje na základe odporúčania armády, ktorej predchádzajúca vláda zadala spracovať analýzu najlepšieho variantu na posilnenie vzdušných síl. „Systém F-35 sa stáva štandardom, zaobstaráva si ho väčšina členov NATO, my v tomto prípade vsádzame na istotu,“ dodal premiér.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Degradácia pôdy na Slovensku pokračuje, jej rozsah sa však v porovnaní s minulosťou zmiernil.
  2. Lži a propaganda

„V porovnaní schopností lietadiel a ich životnosti s cenou neexistuje lepšie riešenie na plnenie úloh taktického letectva Armády ČR na nasledujúce desiatky rokov,“ vyhlásil Fiala. Doplnil, že Česko týmto krokom spojencom odkazuje, že obranu vlastnej krajiny berie vážne.

Vláda schválila meganákup od USA

Získanie strojov F-35 označil za „zásadný technologický skok“ pre rozvoj armády, ale aj pre českú ekonomiku, akademickú aj technologickú sféru. Systém F-35 podľa neho znamená prístup k najmodernejším technológiám na planéte.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko sa poriadne buchne po vačku: Vláda schválila meganákup od USA!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre