eReport.sk
Degradácia pôdy na Slovensku pokračuje, jej rozsah sa však v porovnaní s minulosťou zmiernil.
Ilustračné foto: tasr

Ukrajina ukrýva lode s obilím na rumunskej strane Dunaja

Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Pre agentúru DPA to povedal Florian Vizan, riaditeľ rumunského čiernomorského prístavu Konstanca. Informovala o tom v utorok TASR.

Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Priblížil to Vizan, ktorý bol na predmetných rokovaniach prítomný.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. MUDr. Bukovský sa rozpísal o Igorovi Matovičovi
  2. Čaputovej priorita Ukrajina?
  3. Kto zaplatí škody?
  4. Prečo sa Slovensko v piatok pri hlasovaní Valného zhromaždenia OSN zdržalo?

Ukrajinci dočasne presúvajú lode

Vizan dodal, že hrozba útokov často na ukrajinskej strane narušovala presun obilia z jednej lode na druhú. „Ukrajinci následne preventívne presúvajú svoje lode dočasne na rumunskú stranu,“ pokračoval. Preto vývoz obilia v súčasnosti trvá tak dlho, ozrejmil.

Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy, pripomína DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina ukrýva lode s obilím na rumunskej strane Dunaja

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php