eReport.sk
Severná Kórea dodala podľa Soulu Rusku milión delostreleckých granátov. Ilustračné foto. Zdroj: TASR

A je to tu: Podľa expertov zasiahla vlani poľskú obec Przewodów raketa z Ukrajiny!

Zvykne sa hovoriť, že keď sa rúbe les lietajú triesky. Nuž a keď je vojna, tak sa sem tam vojaci „pomýlia“ a zasiahnu nevinné ciele. A presne to sa udialo vlani, keď ukrajinská raketa zasiahla poľskú obec a zabila dvoch ľudí. Ukrajinci to, prirodzene, popierali.

Išlo vraj len o „zablúdenú“ ukrajinskú raketu

Poľskí vyšetrovatelia potvrdili, že raketa, ktorá vlani v novembri zasiahla poľskú obec Przewodów a zabila dvoch ľudí, bola vypálená z Ukrajiny. Napísal o tom poľský denník Rzeczpospolita s odvolaním na nemenované zdroje, podľa TASR o tom informovala dnes agentúra Reuters. Výbuch rakety v Poľsku, ktoré je členom Severoatlantickej aliancie, vlani podnietil obavy, že by rusko-ukrajinský konflikt mohol eskalovať aj za hranice Ukrajiny. Akýkoľvek útok na člena NATO by totiž na základe článku 5 o spoločnej obrane spojencov mohol zatiahnuť Západ do potenciálne jadrového konfliktu s Ruskom. Varšava a predstavitelia NATO však krátko po incidente zmiernili napätie tvrdením, že pravdepodobne išlo len o zablúdenú ukrajinskú raketu, vystrelenú v rámci obrany pred ruskými útokmi, ktorá nedopatrením dopadla do susedného Poľska.

Related Posts

  1. Poľsko a Ukrajina obnovili rokovania
  2. Volodymyr Zelenskyj
  3. Kde sú Slováci a Slovenky?

Poľskí vyšetrovatelia podľa nemenovaných zdrojov oboznámených so záležitosťou zistili, že raketa, ktorá dopadla v obci Przewodów, bola strela protivzdušnej obrany S300 5-W-5 odpálená z ukrajinského územia, uviedol denník Rzeczpospolita. „Táto raketa má dolet 75 až 90 kilometrov,“ citoval denník svoj zdroj. Dodal, že v tom čase sa ruské sily nachádzali na pozíciách, z „ktorých žiadna (takáto) ruská raketa nemohla zasiahnuť Przewodów“. Ukrajina poprela, že by niektorá z jej rakiet dopadla v Poľsku. Rzeczpospolita tiež uviedla, že ukrajinská strana neposkytla poľským vyšetrovateľom žiadne súvisiace dôkazy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A je to tu: Podľa expertov zasiahla vlani poľskú obec Przewodów raketa z Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php