eReport.sk
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Foto: yt/@ereporttv

VIDEO Tomáš: Nie sme tu pre médiá, ale pre občanov! Mimovládky či rodičia? Každý sa môže rozhodnúť


Vedeli sme, odkedy táto koalícia vznikla, že bude v nemilosti mainstreamových médií. Tie si totiž želali inú vládnu koalíciu. Ale opakujem, nie sme tu kvôli médiám, ale kvôli občanom. Budeme sa snažiť komunikovať čo najzreteľnejšie naše zámery. Povedal to pred mikrofónom eReportu minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš.

„Nás predsa nemôžu zaujímať médiá, ale ľudia, ktorí nás volili. Ako aj všetci občania, pre ktorých chceme niečo urobiť,“ povedal v tejto súvislosti Tomáš reportérovi Dominikovi Papalovi.

Minister práce Erik Tomáš sa o. i. venoval aj 13. dôchodkom a rodičovským dôchodkom.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Občan sa jednoducho môže rozhodnúť

Minister Tomáš odpovedal aj na otázku ohľadom kritiky zo strany Progresívneho Slovenska a niektorých mimovládnych organizácií. Navrhuje totiž, aby deti namiesto rodičovského príspevku posielali peniaze svojim rodičom formou dvoch percent z daní. „Ide o to, že meníme spôsob vyplácania rodičovského dôchodku, ktorý sa už nebude vyplácať z odvodov do Sociálnej poisťovne, ale z daní. Pretože všetky tie peniaze na rodičovský dôchodok, ktoré boli poskytované z odvodov, sa premietnu do celkovej sumy 13. dôchodku. A ten 13. dôchodok dostanú všetci seniori, nielen tí, čo majú deti. Čo považujeme za spravodlivé,“ uviedol šéf rezortu práce.

Mohlo by vás zaujímať:

„Aj preto, keďže bývalá vládna garnitúra a súčasná opozícia zakotvila rodičovský dôchodok do ústavy, s dvomi možnými cestami – teda cez odvody, alebo cez dane – tak som sa logicky vybral cestou daní. A preto vznikol celý tento zbytočný predčasný humbug,“ dodal Erik Tomáš. Dodal, že zostane len a len na občanovi, či sa dve percentá rozhodne poskytnúť mimovládnej organizácii, alebo rodičovi.

Zdroj: ereport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Tomáš: Nie sme tu pre médiá, ale pre občanov! Mimovládky či rodičia? Každý sa môže rozhodnúť

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne